ایران در ساخت کارخانه گندله سازی خود کفا شد

نویسنده : مدیرسایت 1396/10/11


فولاد ایران+گندله سازی+خودکفایی

محمد مسعود سمیعی نژاد مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری پارسیان در گفتگويي گفت: سرمایه گذاری ۱۲۰۰ میلیارد تومانی اپال سنگان پارسیان در طرح گندله سازی یک نمونه مشارکت جدید دولت و بخش خصوصی در زنجیره فولاد بود.
وی تصریح کرد: شرکت اپال بخشی از سرمایه گذاری های خود را در بخش توسعه زیر ساخت های منطقه نظیر برق، گاز و جاده سازی انجام داده است.
سمیعی نژاد خاطر نشان کرد:زمان ساخت کارخانه گندله سازی اپال ۲۴ ماه بود و ۴۵۰۰ نفر نیروی جوان بطور مستقیم و غیر مستقیم در ساخت این مجتمع همراهی داشتند و با توجه به استفاده از حداکثر توان ساخت داخل بالغ بر ۷۰ میلیون یورو در هزینه های رفت و آمد کارشناسان خارجی صرفه جویی شد اما برخی تجهیزات نظیر گیربوکس های سنگین از خارج وارد کردیم.
وی تصریح کرد:طرح ۲.۴ میلیون تنی کنسانتره سنگان در جوار کارخانه گندله سازی آغاز شده
است و عملیات خاک برداری را شروع کرده ایم
وی در مورد واگذاری معادن سنگ اهن افزود: شرکت اپال اعتقاد دارد تا معادن دولتی سنگان باید بصورت عادلانه بین سرمایه گذاران زنجیره فولاد در منطقه توزیع شود و این شرکت برای توسعه معادن بتازگی اقدام به خرید شاول ۴۰تنی و۳۰دامتراک ۱۵۰تنی کرده است.

سمیعی نژاد گفت: خو شبختانه در ساخت کارخانه گندله سازی به خود کفایی رسیدیم و می توانیم به جرات بگوییم که یکی از کشور ها یی در دنیا هستیم که در ساخت گندله خود کفا شده ایم و باید این دستاورد مهم را حفظ کنیم.

دیدگاه خود را ارسال نمایید

آخرین مطالب
چشم‌انداز بازار فولاد در سه ماهه اول ۲۰۱۸
چشم‌انداز بازار فولاد در سه ماهه اول ۲۰۱۸

با توجه به کاهش تقاضا در سه ماه اول سال، انتظار می‌رود قیمت فولاد ضدزنگ در آسیا کاهش یابد. در حالی که قیمت‌ها در اروپا و آمریکای شمالی با توجه به تقاضای بالا، نسبتا رو به افزایش است.

 ورق گالوانیزه
ورق گالوانیزه

فولاد گالوانیزه ( Galvanized Steel) به فولاد پوشش داده شده توسط روی گفته می‌شود . پوشش ( Coating ) میزان پوشش روی در دو سطح ورق بوده و واحد آن gr/m2 میباشد.

امسال تولید فولاد خام از ۲۱میلیون تن عبور می‌کند
امسال تولید فولاد خام از ۲۱میلیون تن عبور می‌کند

رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران با پیش‌بینی اینکه میزان تولید فولاد خام ایران از مرز ۲۱ میلیون تن عبور می‌کند، اظهار امیدواری کرد این میزان سال آینده از ۳۰ میلیون تن هم فراتر برود.

فولادایران
فولادایران

فولاد ایران فعالیت حرفه ای خود را در زمینه خرید و فروش آهن آلات در سال 1380 آغاز نمود و در ادامه به منظور اطلاع رسانی شفاف و سریع، سایت حاضر را تحت عنوان فولاد ایران تاسیس نمود.

ورق آنیل
ورق آنیل

فرآیند آنیل که به آن آنیل میانی نیز می گویند موجب نگهداری و حفظ شکل پذیری قطعه کار سرد شده می شود تا حین کار ترک  نخورد. قطعه تا دمای آستینته شدن گرم شده و تا زمانی که تنش ها در آن کاهش یابند نگه داری می شود و سپس در کوره خنک می شود. در ادامه قطعه برای کار سرد بعدی آماده است.

رکود در بازار آهن
رکود در بازار آهن

کارشناسان معتقدند؛ رکود و واردات بی رویه مواد اولیه در صنعت آهن، این بخش را به شدت آسیب‌پذیر کرده است. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، صنعت آهن، یکی از حوزه‌های بسیار حساس و پایه‌ای در بخش صنایع فعال کشور به شمار می‌رود.

 ایران در ساخت کارخانه گندله سازی خود کفا شد
ایران در ساخت کارخانه گندله سازی خود کفا شد

سرمایه گذاری اپال پارسیان سنگان در گندله سازی سنگان یک مشارکت موفق دولت و بخش خصوصی بود.