ثبت نام ورود
تلفن : 02188103874 همراه : 02188103874
تلفن تماس : 02188103874
ورق گالوانیزه,خرید ورق گالوانیزه,ورق عرشه فولادی,خرید گالوانیزه,قیمت ورق,قیمت انواع ورق,خرید ورق گالوانیزه,قیمت ورق گالوانیزه,فروش ورق گالوانیزه,لیست قیمت ورق گالوانیزه,آخرین قیمت ورق گالوانیزه در بازار,قیمت روز ورق ,لیست قیمت انواع ورق گالوانیزه,ورق گالوانیزه چیست, خرید ورق گالوانیزه کاشان,فولاد ایران,ورق روغنی,خرید ورق روغنی,قیمت ورق روغنی,گالوانیزه کاشان,قیمت گالوانیزه کاشان, خرید ورق گالوانیزه رنگی,لیست قیمت گالوانیزه کاشان,ورق هفت الماس, ورق تاراز, ورق شهرکرد,ورق کاشان,ورق خودرو,ورق رنگی,ورق رنگی گالوانیزه,ورق گالوانیزه رنگی,لیست قیمت ورق گالوانیزه رنگی,قیمت ورق عرشه فولادی, عرشه فولادی,فروش ورق گالوانیزه,صادرات ورق گالوانیزه,واردات ورق گالوانیزه,کرکره گالوانیزه, ورق کرکره ای,ورق سرد روغنی, ورق سینوسی ,کرکره سینوسی,کرکره ذوزنقه,بورس ورق گالوانیزه,خرید ورق, قیمت گالوانیزه,fooladiran,galvanized color sheet,sheet galvanized,cold rolled

عجله خریداران بیلت ایران برای رزرو این مواد، پیش از اجرایی شدن تحریم های ایالات متحده

368 بازدید

فعالیت تجاری+ بازار بیلت صادراتی ایران+رزرو سفارشات جدید+ کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس+GCC+معاملات بانکی بین المللی

فعالیت تجاری در بازار بیلت صادراتی ایران با مشتریانی که در رزرو سفارشات جدید خود برای حمل و نقل در ماه جولای عجله داشتند، در روز چهارشنبه 16 می به پایان رسید که از جمله آن ها، کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس (GCC) بودند.
آن ها از این بیمناک بودند که اگر چنانچه رزرو های خود را دیرتر  انجام دهند، در مراحل بعد، ممکن است تحویل این مواد پس از آن که ایالات متحده از قرارداد هسته ای بین المللی با ایران خارج شد و تحریم های تهدید آمیزش را علیه ایران اجرایی کرد، انجام شود.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، اعلام کرد که در تاریخ 8 می از قرارداد هسته ای با ایران خارج شده است. شرکت هایی که با ایران در ارتباط هستند 90 تا 180 روز مجاز به قطع روابط تجاری خود با ایران شدند. در پایان این دوره، ایالات متحده تمایل دارد تحریم های خود را علیه ایران مجددا اعمال کند. این حرکت ایالات متحده موجب نگرانی خریداران محصولات نیمه نهایی ایران شده است چرا که به دلیل مشکلات موجود در معاملات بانکی، بعد از ماه های جولای و ژوئیه، خرید مواد از این کشور مختل خواهد شد.

زمانی که توافق هسته ای هنوز پابرجا بود، نتیجه خوبی که در بر داشت این بود که ایران قادر به دسترسی به شبکه مخابراتی Swift بود که امکان انجام معاملات بانکی بین المللی را فراهم می کرد. اما در حال حاضر حذف این دسترسی اثرات قابل توجهی را بر توانایی ایران در تجارت بین المللی خواهد داشت. یکی از معامله گران به متال بولتن گفته است: "در حال حاضر تقریبا هیچ بانکی حاضر به همکاری با ایران نیست. با این وجود، مشتریان GCC در این هفته همچنان به رزرو های خود در ایران ادامه می دهند.

گفته می شود که بیلت ایران با قیمتی در حدود 490 تا 503 دلار در هر تن فوب به فروش می رسد. کارخانه های صادر کننده بیلت ایران نیز قیمتی در حدود 500 تا 510 دلار در هر تن فوب را اعلام کرده اند. با این حال، رزرو بیلت ایران توسط کشور های شرق و جنوب شرقی آسیا، طی هفته جاری شنیده می شود. 
علاوه بر این، در حال حاضر مشتریان اهل کره جنوبی هم از معاملات با ایران خارج شده اند. اما برخی از خریداران اندونزیایی و تایلندی قصد خود برای ادامه خرید از ایران را ابراز کردند، زیرا آن ها هیچ ارتباطی با آمریکا ندارند.

در حال حاضر تنها مشتریان اندونزیایی مایل به قبول قیمت های مورد نظر برای خرید مواد ایرانی هستند چرا که خرید این محصولات از سایر تولید کنندگان برای آن ها بسیار گران تمام می شود.
طبق ارزیابی های هفتگی متال بولتن نرخ بیلت صادراتی ایران در روز 16 ماه می در حدود 490 تا 503 دلار در هر تن فوب اعلام شده است، در حالی که قیمت یک هفته قبل معادل 495 تا 505 دلار در هر تن فوب بوده است.
طبق این ارزیابی های نرخ اسلب صادراتی ایران در روز 16 ماه می نیز معادل 520-530 دلار به ازای هر تن فوب شنیده شده است. این در حالی است که قیمت یک هفته گذشته معادل 535-540 دلار در هر تن فوب بوده است.

محموله بزرگی با ظرفیت 50،000 تن بیلت تولیدی ایران، با قیمتی در حدود 520 تا 525 دلار در هر تن فوب به تایلند فروخته شد اما این اطلاعات در زمان انتشار تایید نشد. 

فولاد مبارکه، بزرگ ترین شرکت عرضه کننده اسلب در ایران، مناقصه مذکور را به راه انداخته است و انتظار می رود در روز جمعه پایان یابد. پیشنهادات اخیر این کارخانه معادل 530 دلار در هر تن فوب شنیده می شود. با این حال، شرکت کنندگان در بازار، قیمت معاملات را بیش از 520 دلار به ازای هر تن گزارش می کنند، زیرا این مواد اخیرا با قیمت بالا تری اعلام شده است و اکنون در حال کاهش می باشد.
 


برچسب ها : فعالیت تجاری بازار بیلت صادراتی ایران رزرو سفارشات جدید کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس gcc معاملات بانکی بین المللی

مدیر سایت 1397/02/29

دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

ارسال دیدگاه