ثبت نام ورود
تلفن : 02188103874 همراه : 02188103874
تلفن تماس : 02188103874
ورق گالوانیزه,خرید ورق گالوانیزه,ورق عرشه فولادی,خرید گالوانیزه,قیمت ورق,قیمت انواع ورق,خرید ورق گالوانیزه,قیمت ورق گالوانیزه,فروش ورق گالوانیزه,لیست قیمت ورق گالوانیزه,آخرین قیمت ورق گالوانیزه در بازار,قیمت روز ورق ,لیست قیمت انواع ورق گالوانیزه,ورق گالوانیزه چیست, خرید ورق گالوانیزه کاشان,فولاد ایران,ورق روغنی,خرید ورق روغنی,قیمت ورق روغنی,گالوانیزه کاشان,قیمت گالوانیزه کاشان, خرید ورق گالوانیزه رنگی,لیست قیمت گالوانیزه کاشان,ورق هفت الماس, ورق تاراز, ورق شهرکرد,ورق کاشان,ورق خودرو,ورق رنگی,ورق رنگی گالوانیزه,ورق گالوانیزه رنگی,لیست قیمت ورق گالوانیزه رنگی,قیمت ورق عرشه فولادی, عرشه فولادی,فروش ورق گالوانیزه,صادرات ورق گالوانیزه,واردات ورق گالوانیزه,کرکره گالوانیزه, ورق کرکره ای,ورق سرد روغنی, ورق سینوسی ,کرکره سینوسی,کرکره ذوزنقه,بورس ورق گالوانیزه,خرید ورق, قیمت گالوانیزه,fooladiran,galvanized color sheet,sheet galvanized,cold rolled

با کاهش وابستگی به واردات، آسیب‌های اقتصادی گذشته تکرار نمی‌شود

399 بازدید

رئیس اتحادیه آهن و فولاد +آهن و فولاد+مبادلات تجاری+تجهیزات و تکنولوژی‌های تولید+ بازار آهن و فولاد


محمد آزاد درگفت‌وگو با پانا درباره خروج آمریکا از برجام و احتمال بازگشت به اوضاع اقتصادی گذشته عنوان کرد: اوضاع اقتصادی گذشته قابل تکرار نیست. در برخی از بخش‌های تولیدی، وابستگی به واردات بسیار ناچیز است و محدودیت‌های ارزی تاثیر چندانی بر آن ندارد.

وی اضافه کرد:‌ در دوران آقای احمدی‌نژاد در بسیاری از کالاها وابستگی به واردات وجود داشت. به طور مثال، در آهن و فولاد همچنان وارد‌کننده بودیم و این اجبار وجود داشت که برای واردات میلگرد و فولاد ارز اختصاص داده شود اما اکنون صادرات انجام می‌شود و ظرف چند سال تولیدات داخلی در این بخش به گونه‌ای افزایش یافته است که صادرکننده شده‌ایم.

آزاد خاطرنشان کرد: بسیاری از صنایع داخلی مانند لوازم خانگی که کلا وارداتی بود اکنون به تولیدکننده بدل شده‌اند و بسیاری از برندهای خارجی نیز در داخل کشور مونتاژ می‌شوند و تمامی صنایع کشور باید به گونه‌ای حرکت کنند که وابستگی به مواد اولیه و واردات کاهش یابد.

 

اروپا دنباله‌رو آمریکا در بازگشت تحریم‌ها نخواهد بود

وی با اشاره به تصمیم اروپا به باقی‌ماندن در برجام اظهار کرد: اروپا از گسترش مبادلات تجاری با ایران منافع اقتصادی دارد به همین دلیل از باقی‌ماندن در برجام و گسترش مبادلات استقبال کرده است و به نظر نمی‌رسد اروپا پیرو تحریم‌های آمریکا باشد.

وی عنوان کرد:‌ اگرچه مجوزهای ساخت‌وساز مسکن در ماه‌های اخیر با رشد همراه شده است این رشد به بازار آهن و فولاد نرسیده است و رونقی در خرید و فروش‌ها حاصل نشده است.

وی ادامه داد:‌ بازار آهن و فولاد در سال جدید نسبت به سال گذشته رونق چندانی نداشته و خرید و فروش‌ها در این بخش همانند گذشته است.

امسال 12 میلیون تن آهن و فولاد از کشور صادر می‌شود

رئیس اتحادیه آهن و فولاد میزان صادرات آهن و فولاد کشور را در سال 96 حدود 9 میلیون تن برآورد کرد و افزود: درسال جاری صادرات 12 میلیون تن آهن و فولاد از کشور هدفگذاری شده است و تولیدات کشور در حال افزایش کیفیت است.

وی ادامه داد:‌ تا سال 1404 میزان تولید فولاد کشور به 55 میلیون تن افزایش خواهد یافت و این درحالی است که میزان تولید اکنون حدود 30 میلیون تن است.

آزاد در پاسخ به این پرسش که از صادرات آهن و فولاد چه میزان توسط بخش‌خصوصی انجام می‌شود، اظهار کرد:‌ کارخانجات بزرگ فولادی کشورمانند فولادمبارکه منشاء‌دولتی دارند اما سهامداران آنها خصوصی هستنداما کارخانجاتی مانند فولاد بافق، فولاد زاگرس، فولاد ابرقو صادرات قابل توجه دارند و بخش‌خصوصی هستند.

وی در خصوص آثار مثبت سیاست‌های جدید ارزی دولت اظهار کرد:‌سیاست‌های ارزی در شرایطی مفید است که بتوان هماهنگی‌هایی را انجام داد اما اکنون همه طرف‌ها هماهنگ نیستند و محدودیت‌هایی برای تامین منابع ارزی وجود دارد.

رئیس اتحادیه آهن و فولاد خاطرنشان کرد:‌ برخی کارخانجات نیازمند ورود تجهیزات و تکنولوژی‌های تولید هستند اما با محدودیت‌هایی در تامین ارز مواجه هستند و تامین ارز از کانال‌های دیگر به دلیل نابرابری قیمت هزینه تمام شده تولید را افزایش می‌دهد.

 

اشکالات سیاست جدید ارزی به تدریج رفع می‌شود

وی تصریح کرد:‌ سیاست جدید ارزی دولت نیازمند هماهنگی‌هایی است و ارز مورد نیاز در جاهایی که باید برای گشایش اعتبار تخصیص یابد در زمان مناسب انجام شود.

آزاد عنوان کرد:‌ ذخایر ارزی کشور مناسب است اما نمی‌توان برای هرگونه مصارف ارزی آن را به مصرف رساند و مناسبتر این است که مدیریت منابع ارزی در شرایط احتمال بازگشت تحریم‌ها به درستی صورت گیرد.

رئیس اتحادیه آهن و فولاد اظهار کرد:‌ سیاست جدید ارزی کشور سیاستی مناسب است و به تدریج اشکالات اجرایی آن رفع می‌شود که به مصوبات مجلس و بخشنامه دولتی نیازمند است.


برچسب ها : رئیس اتحادیه آهن و فولاد آهن و فولاد مبادلات تجاری تجهیزات و تکنولوژی‌های تولید بازار آهن و فولاد

مدیر سایت 1397/03/12

دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

ارسال دیدگاه