?اخبار فولاد ایران

 • ایران در ساخت کارخانه گندله سازی خود کفا شد

   ایران در ساخت کارخانه گندله سازی خود کفا شد

  محمد مسعود سمیعی نژاد مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری پارسیان در گفتگويي گفت: سرمایه گذاری ۱۲۰۰ میلیارد تومانی اپال سنگان پارسیان در طرح گندله سازی یک نمونه مشارکت جدید دولت و بخش خصوصی در زنجیره فولاد بود.
  وی تصریح کرد: شرکت اپال بخشی از سرمایه گذاری های خود را در بخش توسعه زیر ساخت های منطقه نظیر برق، گاز و جاده سازی انجام داده است.
  سمیعی نژاد خاطر نشان کرد:زمان ساخت کارخانه گندله سازی اپال ۲۴ ماه بود و ۴۵۰۰ نفر نیروی جوان بطور مستقیم و غیر مستقیم در ساخت این مجتمع همراهی داشتند و با توجه به استفاده از حداکثر توان ساخت داخل بالغ بر ۷۰ میلیون یورو در هزینه های رفت و آمد کارشناسان خارجی صرفه جویی شد اما برخی تجهیزات نظیر گیربوکس های سنگین از خارج وارد کردیم.
  وی تصریح کرد:طرح ۲.۴ میلیون تنی کنسانتره سنگان در جوار کارخانه گندله سازی آغاز شده
  است و عملیات خاک برداری را شروع کرده ایم
  وی در مورد واگذاری معادن سنگ اهن افزود: شرکت اپال اعتقاد دارد تا معادن دولتی سنگان باید بصورت عادلانه بین سرمایه گذاران زنجیره فولاد در منطقه توزیع شود و این شرکت برای توسعه معادن بتازگی اقدام به خرید شاول ۴۰تنی و۳۰دامتراک ۱۵۰تنی کرده است.

  سمیعی نژاد گفت: خو شبختانه در ساخت کارخانه گندله سازی به خود کفایی رسیدیم و می توانیم به جرات بگوییم که یکی از کشور ها یی در دنیا هستیم که در ساخت گندله خود کفا شده ایم و باید این دستاورد مهم را حفظ کنیم.

   ایران در ساخت کارخانه گندله سازی خود کفا شد منبع: فولاد ایران
  1396/10/11
دیدگاه شما
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید