ورق روغنی

ورق روغنی:


به علت نوسانات قیمت فعلا فروش صورت نمی گیرد

ورق روغنی

 

ورق روغنی و کاربرد آن در صنایع گوناگون

در این مبحث به توضیح در مورد این موضوع که ورق روغنی چیست و چه کاربردی در صنایع گوناگونی دارد خواهیم پرداخت.

ورق روغنی به علت ظاهر براق و روغنی که دارد به نام ورق روغنی در صنعت ورق شناخته می شود. ورق روغنی سرد به عنوان ورق بیس در انواع تولیدات ورق گالوانیزه کاربرد دارد. کارخانجات بسیاری در ایران به تولید ورق فلزی می پردازند در این میان شرکت فولاد مبارکه اصفهان، شرکت فولاد غرب و شرکت هفت الماس از جمله شرکت های تولید کننده ورق روغنی در ضخامت های استاندارد هستند.

دو روش در تولید ورق های فلزی در صنعت مرسوم است، روش اول نورد سرد، که حاصل این فرآیند ورق روغنی و روش دوم نورد گرم، که در تولید ورق سیاه کاربرد دارد.

در روش اول یعنی روش نورد سرد، ورق های که دارای ضخامت بالا هستند طی فرآیند نورد سرد به ورق های با ضخامت کمتر تبدیل می شوند که نتیجه این فرآیند تولید ورق روغنی سرد است. در روش نورد سر با حفظ ظاهر فلز و همچنین بالا رفتن کیفیت ظاهری فلز به طور معمول در صنایع که ظاهر محصول مهم است استفاده می شود.

عوامل زیادی در تعیین قیمت ورق آهن روغنی تاثیرگذار است، عواملی مانند ضخامت ورق روغنی تولید شده، قيمت ورق گالوانيزه که به عنوان ماده خام در تولید ورق روغنی استفاده می شود.

به طور مثال قیمت ورق روغنی هفت الماس با توجه به ضخامت هر یک ورق ها متفاوت است. در جدول بالا لیست قیمت انواع ورق روغنی بر اساس ضخامت موجود می باشد. هر گونه تغییرات قیمت ورق گالوانیزه تاثیر مستقیم بر قیمت ورق روغنی دارد.

 

فناوری تولید ورق روغنی:

همانطور که در بالا اشاره شد از نورد سرد در تولید ورق روغنی استفاده می شود، به این ترتیب ورق های گالوانیزه ای که دارای ضخامت بالا هستند در این روش به ورق های براق تر و نازک تر تبدیل می شوند. 

 

برترین خصوصیات ورق روغنی:

دارای مقاومت بالا در برابر فشار و وزن های زیاد

در سازهای بزرگ به علت وزن و فشار بالای که در انتها بر روی اسکلت وارد می شود، ورق روغنی به علت مقاومت بالایی که دارد، انتخاب مناسبی است. زیرا هم مقاومت سازه تامین و در عین حال مقدار فلزی که در ساختمان بکار می رود کمتر شده در نتیجه هزینه های ساخت سازه کمتر می شود.

با صرفه بودن تولید به علت سرعت بالای تولید

در تولید ورق روغنی سرد از روش نورد سرد استفاده می شود، این روش در مقایسه با سایر روش ها با سرعت بشتر و صرفه اقتصادی بالاتر انجام می شود. در نتیجه به علت روش تولید آسان و سریع قیمت تمام شده محصول نهایی کمتر و به علت مقاومت بالا به عنوان یک محصول پرمصرف در صنایع گوناگون شناخته شده است.

بالا رفتن کیفیت ورق در طی عملیات تولید

در روش نورد سرد علاوه بر حفظ وضعیت ظاهری کیفیت و ظاهر فلز بهبود یافته به حدی که در صنایعی که ظاهر مهم هست مصرف بالایی دارند.

خصوصیات ظاهری متنوع

ورق های روغنی علاوه بر مقاومت در برابر فشار و وزن بالا دارای ظاهر با کیفیت نیز هستند به طوری که پایه تولید ورق رنگی می باشند.

 

انواع ورق روغنی

محصول نهایی از فرآیند نورد سرد سه نوع ورق روغنی می باشد.

ورق معمولی – ورق نیمه کشش – ورق فوق کشش

هریک از این ورق ها با توجه به ویژگی های منحصر بفرد خود کاربردهای ویژه خود را دارند. قیمت هریک از این ورق ها با توجه به دسته بندی ذکر شده نیز متغیر می باشد، به طور مثال قیمت ورق st37 با قیمت ورق st12  متفاوت می باشد.

 

ویژگی های ورق روغنی استاندارد

انواع ورق روغنی در ضخامت های 5/0 تا 25/1 با مقیاس میلیمتر
در عرض های استاندارد 100 و 125 با واحد سانتی متر


برترین کاربردهای ورق روغنی در صنایع گوناگون
در صنعت تولید ورق رنگی
تولید ورق گالوانیزه
صنایع تولید خودرو
صنعت تولید قطعات خودرو
لوازم منزل و شرکتها
در صنعت ساخت و ساز سازه های فلزی


ورق گالوانیزه:

از ورق روغنی در تولید ورق گالوانیزه استفاده می شود. ورق گالوانیزه نیز مانند سایر ورق های فلزی در صنایع گوناگونی کاربرد دارند.

 

مشاهده لیست قیمت ورق گالوانیزه

 

ورق رنگی گالوانیزه:

یکی دیگر از فراورده های ورق های روغنی، ورق رنگی می باشد. انواع ورق رنگی به صورت مقاطع سینوسی و ذوزنقه ای در تولید انواع سقف شیروانی و دیوار کاذب کاربرد دارد.
 

لیست قیمت ورق گالوانیزه رنگی 

قیمت ورق روغنی

قیمت ورق روغنی سرد همانند سایر ورق های فلزی در ارتباط مستقیم با قیمت ورق آهن، در تولید ورق روغنی وزن ورق آهن به کار رفته در تولید تاثیر بسزایی در قیمت نهایی محصول خواهد داشت.

 

لیست قیمت ورق گالوانیزه رنگی 

 

وب سایت فولاد ایران وب سایت مرجعی در زمینه قیمت ورق روغنی می باشد، همچنین جهت استعلام از قیمت ورق روغنی  و خرید با شماره 02188103874 تماس بگیرید.

پشتیبانی فولادایران

سلام 👋

می‌تونید از طریق پیام در واتس‌اپ در اسرع وقت به پاسخ پرسشتان برسید. باتشکر از برقراری تماس با ما

شروع چت در واتس اپ