کرکره ذوزنقه | ورق کرکره ذوزنقه

قیمت لحظه ای

(تاریخ :1401/08/01)

واحد

کرکره ذوزنقه | ورق کرکره ذوزنقه

ورق گالوانیزه کرکره ذوزنقه یکی از پرفروش ترین و کاربردی ترین نوع فرمینگ ورق گالوانیزه است که برای کاربردهای مختلفی استفاده میشود، می توان گفت این محصوب گونه ایی از ورق گالوانیزه است. شکل ظاهری این ورق های به گونه ایست که در عرض دارای موج مربعی است.

از مهمترین مزایای ورق گالوانیزه ذوزنقه ایی این است که در شکل دهی آن به صورت طولی هیچ محدودیتی وجود ندارد و بسته به سفارش و نیاز مشتری طول و عرض دلخواه تولید می شود. به جهت اینکه پوشش سقف و دیوار در ارتباط مستقیم با عوامل طبیعی مخرب نظیر باران، برف و رطوبت است لازم است ورق مورد استفاده شده دارای استحکام و مقاومت بالایی در برابر زنگ زدگی و خوردگی داشته باشد.

به طور کلی از این ورق ها برای سقف ساختمان های مناطق دارای ریز باران و برف نصب میشود و بر همین اساس نباید در مجاورت آب دچار مشکل شوند و آب بندی خوبی داشته باشد. کنترل ئ هدایت آب باران به آبرو ها مهمترین کاربرد ورق کرکره ذوزنقه ایست، بر همین اساس ضخامت ورق های طرح ذوزنقه ایی متناسب با محیطی که از آن استفاده میشود تولید می گردد.

تولید ورق کرکره ذوزنقه

جهت تولید کرکره ذوزنقه از ورق های گالوانیزه ساده و رنگی استفاده می شود.

ابعاد ورق کرکره ذوزنقه

روش تولید ورق کرکره ذوزنقه  به صورت رول فرمینگ است، برای این کار ورق گالوانیزه رنگی یا ساده با ضخامتهای ۰.۳ تا ۰.۸ mm و در عرضهای ۱۰۰ و یا ۱۲۵ cm، توسط دستگاه رول فرمینگ که تعدادی قالب بر روی آن تعبیه شده است، به ورق کرکره ذوزنقه تبدیل شده و در مرحله بعد با طول های سفارشی برش و بسته بندی می شود.

در طی این فرآیند (رول فرمینگ) ورق های گالوانیزه با عرض های ۱۰۰ و ۱۲۵ cm، به ورق های به ترتیب با عرضهای ۹۰ و ۱۱۳ cm تبدیل می گردد.

انواع ورق کرکره ذوزنقه

در صنعت فولاد ورق های کرکره ذوزنقه به دو شکل، بدون رنگ گالوانیزه و رنگی گالوانیزه تولید میشود.

کاربرد کرکره ذوزنقه

کرکره ذوزنقه هم به صورت سقف در پوشش منازل و هم به صورت دیوار در ساختمان سازی استفاده می شود، از آن برای سقف شیروانی، انواع سوله های ورزشی و صنعتی و ویلاها کاربرد دارد. کاربرد جدید این محصول استفاده از آن در ساخت و ساز داخلی ساختمان است، ورق کرکره ذوزنقه در مصارف زیر کاربرد دارد.

پوشش سقف‌

سالن ها و سوله ها با کاربردهای متنوع

بام خانگی

سازهای تجاری

سازهای صنعتی

سقف‌ها و دیوارهای جانبی خانه ها

سازهای کوچک و متحرک

مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر