ورق گالوانیزه رنگی

قیمت لحظه ای

(تاریخ :1402/04/27)

واحد

ورق گالوانیزه رنگی

به علت نوسانات قیمت فعلا فروش صورت نمی گیرد

ورق گاوانیزه رنگی نوعی ورق فولادی پیش رنگ است که با پوشش رنگ الکتروستاتیک پوشیده شده است. تنوع رنگی این ورق بسیار متنوع و در انواع رنگ های سفید، قرمز، نارنجی، بنفش، آبی، سبز، مشکی و ... تولید میشود، و دارای ضخامت های 18 میکرون تا یک mm تولید میشود. 
ورق رنگی در واقع ورق گالوانیزه ایست که به وسیله پوشش رنگ کوره ایی پوشیده شده باشد، از مهمترین مزایای این ورق می توان به مقاومت بالا در برابر خوردگی و قابلیت فرم پذیری بالای آن اشاره نمود. 
ورق گالوانیزه رنگی در نخست به فرم رول (کویل یا حلقه) تولید می گردد، عرض رول های ورق گالوانیزه رنگی در ابعاد استانداد ۱۰۰ یا ۱۲۵ cm است و در بازار با عرض کوتاه و بلند شناخته میشوند. 

در ایران چندین کارخانه اقدام به تولید و عرضه ورق رنگی می کنند تولیدات هر کارخانه با نام همان کارخانه در بازار شناخته می شود به عنوان مثال:
- ورق رنگی فولاد مبارکه اصفهان
- ورق رنگی هفت الماس

نکته: قیمت ورق رنگی فولاد مبارکه در مقایسه با قیمت ورق رنگی هفت الماس دارای قیمت بالاتری است. 

تولید ورق رنگی

برای تولید ورق رنگی در ابتدا ورق های گالوانیزه در طی فرایند چربی زدایی، ناخالصی های سطح آن حذف شده و در مرحله بعد سطح ورق ها توسط یکسری غلطک برس کاری میشود. بعد از این مرحله سطح ورق ها صاف و یکنواخت شده و بعد از آن مرحله رنگ آمیزی شروع می گردد. بعد از مرحله رنگ آمیزی، مراحل شست وشو، هوادهی و خشک شدن صورت می پذیرد. فرآیند رنگ آمیزی هم برای روی ورق و هم برای رنگ پایه توسط یک رنگ پایه پرایمر برای سطح زیرین اجرا شده و بعد از آن ورق وارد کوره پخت می گردد.
در مرحله نهایی، رنگی از جنس پلی استر، پلی اورتان، اپوکسی و پلی وینیل کلراید زده شده و مجدد وارد کوره می گردد و در نهایت محصول نهایی با مقامت بالا تولید میشود. 

انواع ورق رنگی 

انواع مختلف ورق رنگی شامل جنوا، شادولاین، کرکره ای و طرح سفال می باشد و از آن می توان فرمینگ های ذوزنقه ای، سینوسی و... را تولید نمود. ضخامت رنگ، روی ورق به طور معمول از ۲۰ الی ۲۵ میکرون و ضخات رنگ پشت ورق ها ما بین ۷ الی ۱۵ میکرون است. 

 قیمت ورق گالوانیزه رنگی

ورق رنگی در بازار در ساخت سقف ساختمان‌ها بکار میرود و با نام ورق شیروانی معروف است.

 ورق شیروانی

نوعی ورق فولادی است که در سطح ورق، خطوط، الگوهای به شکل شیروانی (موجی) ایجاد شده است. این خطوط و الگوها اصولاً به صورت موازی و یا طولی بر روی سطح ورق ایجاد میشوند و به جهت طرح‌دار بودن، ورق دارای ظاهر جذاب میباشد. ابعاد ورق شیروانی متنوع است، عرض ورق‌ها به طور معمول حدودا ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ mm و ضخامت آنها بین ۰/۳ تا ۱/۲ mm میباشد. طول ورق‌های شیروانی ۲۰۰۰ الی ۶۰۰۰ mm قابل تغییر است و در بعضی موارد تا ۱۲۰۰۰ mm نیز موجود است.
برای ساخت ورق شیروانی از موادی نظیر فولاد، مس، آلومینیوم استفاده می شود و از آن برای دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان‌ها، جداره‌ها و در‌ها، کانال‌های تهویه هوا، سقف‌ها استفاده می‌شود
به جهت استحکام مکانیکی، زیبایی ورق شیروانی از آن برای پوشش سازه‌های مختلف استفاده می گردد و بسته به ویژگی‌هایی که دارد قیمت ورق شیروانی قابل تغییر است. 

 

 

 

مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر