ورق گالوانیزه رنگی

ورق گالوانیزه رنگی:

به علت نوسانات قیمت فعلا فروش صورت نمی گیرد

ورق رنگی گالوانیزه

ورق گالوانیزه رنگی یکی از محصولات صنایع فولادی ورق رنگی است. این فرآیند در ادامه تولید ورق گالوانیزه اجرا میشود و به آن یک لایه محافظ رنگی اضافه میشود. در این فرآیند کلاف ورق گالوانیزه وارد پروسه تولید ورق رنگی میشود و در ادامه روال آماده سازی و تولید آن شروع میشود. 

مراحل تولید ورق رنگی 

در ابتدا ورق گالوانیزه با محلولی با خاصیت چربی زدایی شست و شو داده میشود و در ادامه سطح آن با برس پولیش داده میشود. این پروسه دو بار تکرار میشود تا سطح ورق از هر گونه آلودگی و غبار موجود پاک شود، بعد از این مرحله توسط پخش هوای گرم و خشک آماده مرحله بعدی میشود. 
در مرحله بعد جهت بالا بردن مقاومت فولاد در برابر خوردگی و افزایش چسبندگی رنگ به سطح فولاد، ماده شیمیایی ویژه ایی به دو طرف سطح ورق اسپری شده و دوباره خشک می شود. مهمترین کار این ماده جلوگیری از پوسته پوسته شدن رنگ می باشد.  
بعد از این مرحله ورق وارد قسمت پوشش دهی میشود و نخستین پوشش رنگی با نام رنگ آستری (پرایمر) به هر دو قسمت آن اضافه میشود. از رنگ های پلی استر برای پرایمر استفاده میشود. 
بعد از رنگ دهی نخستین وارد کوره می شود تا رنگ پخته شود. بعد از پخت ورق سرد شده و وارد مرحله بعد شده جهت لایه نهایی رنگ به وسیله غلتک و انجام مجدد عمل پخت. 
Top Coat نهایی بسته به کارخانه ای که تولید میشود یکی از انواع Polyamide، Polyester، Polyurethane، Epoxy، Acrylic و PVDF است. برای Back Coat معمولا از  Polyester یا Epoxy استفاده میشود. 
ضخمت لایه پوششی در قسمت بالایی سطح فولاد بین 20 تا 25 میکرون و در قسمت پشتی کار 7 تا 15 میکرون می باشد. اگر ضخامت رنگ بالا باشد در حدود 200 میکرون امکان ایجاد بافت و طرح های نظیر چوب، سنگ و چرم روی کار ایجاد میشود. 
در آخرین مرحله بعد از بررسی به وسیله واحد کنترل کیفی یک لایه پلی اتیلن یا پلی پروپیلن به روی سطح کار اضافه و در نهایت بسته بندی میشود.

کاربرد ورق گالوانیزه رنگی 
مهمترین ویژگی ورق رنگی این است که به جهت مقاومت در برابر زنگ زدگی و خوردگی، قابلیت شکل پذیری و پرس کاری دارای کیفیت عالی میباشد. به همین دلیل در صنایع و کاربردهای ویژه ایی نظیر سقف کاذب، نمای خارجی و داخلی ساختمان، صنایع کامپیوتری، تولید انواع مخازن، کانکس، لوازم خانگی، کانتینر و ... استفاده میشود. 

 

 

پشتیبانی فولادایران

سلام 👋

می‌تونید از طریق پیام در واتس‌اپ در اسرع وقت به پاسخ پرسشتان برسید. باتشکر از برقراری تماس با ما

شروع چت در واتس اپ