گالوانیزه کاشان ⭐️ قیمت ورق گالوانیزه کاشان امروز

قیمت لحظه ای

(تاریخ :1402/07/03)

واحد
  • ردیف

  • نوع گالوانیزه

  • ضخامت

  • قیمت

  • تغییرات

  • خرید عمده

گالوانیزه کاشان ⭐️ قیمت ورق گالوانیزه کاشان امروز

ورق گالوانیزه کاشان محصولی از شرکت فولاد امیرکبیر کاشان است، که به روش تولید این محصول به روش غوطه وری گرم پیوسته میباشد. این مجموعه در سال 1380 تاسیس شده و در سال 1392 شروع به فعالیت نموده، ظرفیت تولید شرکت فولاد امیرکبیر کاشان، مرحله اسیدشویی 300 هزار تن، آنیلینگ 150 هزار تن ، نورد سرد 250 هزار تن و گالوانیزه 100 هزار تن در سال است. سه نوع فرمینگ برای تولید ورق گالوانیزه کاشان در نظر گرفته شده است، که شامل فرم مسطح، فرم کلاف و ورق های طرح دار است. محصولات نهایی این مجموعه ورق گالوانیزه و ورق سرد آنیل میباشد.
هدف مجموعه فولاد امیرکبیر کاشان تولید ورق گالوانیزه با روش غوطه‌ وری گرم پیوسته میباشد. فولاد امیرکبیر کاشان نخستین تولیدکننده ورق گالوانیزه گرم در ایران میباشد که به جهت سابقه چندین ساله در تولید انواع ورق‌های فولادی پوشش‌دار، دارای اطلاعات کافی و دانش فنی در زمینه تولید این نوع ورق را داراست.  
در این مجموعه انواع ورق آنیل شده، ورق اسید شویی شده، کلاف ورق گالوانیزه و ورق فولادی موجود است. عوامل زیادی بر قیمت ورق تاثیر گذار است اما به طور کلی می توان گفت، قیمت ورق کاشان دارای یک قیمت پایه می باشد و بسته به محصولات فولادی یا عرضه و همچنین میزان تقاضا دچار نوسانات زیادی می شود. از مهم ترین عوامل موثر بر قیمت ورق می توان به نرخ ارز، میزان تولید و مقدار تقاضا، قیمت و میزان دسترسی مواد اولیه و ... اشاره نمود.
نرخ جهانی ارز  به صورت مستقیم بر روی بازار فولاد ایران تاثیر گذار است، با افزایش قیمت دلار قیمت محصولات فولادی منجمله ورق گالوانیزه نیز افزایش می یابد. 
عامل بعدی جهت افزایش قیمت یک محصول فولادی میزان تقاضای آن در بازار است، ورق گالوانیزه کاشان (فولاد امیرکبیر کاشان) در سایز 0.5 بلند به دلیل استفاده بالای آن در صنایع مختلفی همچون، تولید سقف شیروانی، کانال آب و هوا، خودروسازی و مکان های که میزان خوردگی ورق بالاست به کار میرود به همین دلیل به دلیل درخواست بالا در بازار دارای قیمت بالاتری میباشد. 
در ادامه با ما همراه باشید تا به معرفی ورق گالوانیزه کاشان و کاربرد آن در صنایع مختلف بپردازیم:

ورق گالوانیزه کاشان

ورق گالوانیزه کاشان در روشی به نام گالوانیزاسیون ورق آهن به وسیله فلزی مایع روی پوشیده شده و در نهایت دارای ورق آهنی با پوشش سطحی مقاوم تولید می گردد. مقاومت بالا در برابر عواملی نظیر خوردگی و زنگ زدگی از مزایای ورق گالوانیزه نسبت به سایر ورق های فلزی میباشد، در روش گالوانیزاسیون ورق فلزی پایه  توسط یک پوشش سطحی محافظ از جنس فلز روی پوشیده میشود، در شرکت فولاد امیرکبیر کاشان جهت تولید ورق گالوانیزه از ورق پایه ورق سرد روغنی استفاده میشود. به طور خلاصه ورق گالوانیزه همان ورق روغنی است که با عملیات گالوانیزاسیون به ورق گالوانیزه بدل میشود.
در صنعت تولید گالوانیزه اصطلاحی به نام کوتینگ وجود دارد که به معنی میزان پوشش عنصر روی در دو طرف سطح ورق گالوانیزه گفته میشود، ورق های با ضخامت پوشش بالا دارای کوتینگ بالاتر و در نهایت ورق گالوانیزه در برابر عواملی طبیعی مخرب مانند رطوبت و فرسایش دارای مقاومت بیشتری خواهد بود.
از ورق گالوانیزه تولید شده مجموعه فولاد امیرکبیر کاشان ورق های مختلفی همچون ورق گالوانیزه رنگی، ورق گالوانیزه شیروانی برای تولید دیگر محصولات فولادی همچون سقف عرشه فولادی و کرکره سینوسی و ... استفاده میشود.

قیمت گالوانیزه کاشان

آهن پایه ایی که برای تمامی ورق های آهنی استفاده می شود یکسان است و تنها عامل تفاوت آن میزان عملیاتی است که بر بروی ورق انجام میشود که بر روی ورق گالوانیزه در مقایسه با سایر ورق های آهنی کمتر میباشد. ویژگی کتینگ ورق با افزایش میزان فلز مصرفی بالاتر میرود. در شرکت امیرکبیر کاشان انواع ورق گالوانیزه در ابعاد و اندازه های استاندارد تولید و روانه باز مصرف میشود. از فاکتورهای که در وزن عمومی رول ها تاثیر گذار است، ضخامت و عرض رول است. هرچند که این مقدار در کارخانه های تولید کننده متفاوت است و ممکن است تغییر کند، اما به طور کلی وزن رول ها در حدود 5 تا 7 تن است. فاکتورهای تعیین کننده قیمت ورق گالوانیزه امیرکبیر کاشان بسته به ابعاد و وزن ورق میباشد.

عوامل موثر بر قیمت ورق گالوانیزه کاشان

از مهمترین فاکتورهای قیمت ورق گالوانیزه می توان به ضخامت ورق مصرفی، قیمت ورق روغنی پایه، وزن ورق گالوانیزه و میزان کیفیت ورق گالوانیزه و ... اشاره نمود. عوامل دیگری همچون نوسانات ارزی سبب افزایش و یا کاهش قیمت ورق گالوانیزه می گردد.
برند و شرکت تولید کننده ورق یکی از مهمترین فاکتورهای قیمت ورق گالوانیزه میباشد. از میان تمامی شرکت های تولید کننده ورق گالوانیزه در ایران، ورق گالوانیزه کاشان به دلیل کیفیت بالا نسبت به سایر کارخانجات تولید کننده ورق گالوانیزه دارای قیمت بیشتری میباشد. قیمت نهایی ورق در ارتباط مستقیم با درصد کیفیت ورق تولید شده میباشد. از این محصول با توجه به کاربرد در صنایع مختلفی استفاده می گردد. بیشترین میزان استفاده این محصول در مکان هایی است که درصد زنگ زدگی و خوردگی زیاد است و باید از ورق های با کیفیت بالا استفاده شود. 
شرکتهای مطرحی در ایران اقدام به تولید ورق گالوانیزه می کنند، هریک از این شرکت ها بسته به فاکتور های ذکر شده در بالا لیست قیمت ورق های خود را به صورت روزانه به روش های مختلفی اطلاع رسانی می کنند.
اگر به وب سایت هر کدام از این شرکت ها مراجعه نمائید مشاهده خواهید کرد که قیمت ورق گالوانیزه شهرکرد با قیمت ورق گالوانیزه هفت الماس به دلیل مواردی همچون کیفیت و دیگر فاکتورها متفاوت میباشد.
ابعاد هریک از ورق گالوانیزه تولید شده دارای قیمت متفاوتی است، قیمت ورق گالوانیزه شهرکرد با اندازه 4*1 با ورق گالوانیزه 2*1 متفاوت میباشد.

انواع فرمینگ ورق گالوانیزه کاشان

سه نوع رول، ورق مسطح و ورق طرح دار فرم هایست که ورق گالوانیزه کاشان تولید می گردد، در نوع مسطح ورق گالوانیزه در دو عرض 0.5 الی 4 mm، ضخامت 0.25 الی 1.2 و با طولهای 600 الی 1250 تولید میشود.

کارخانجات تولید کننده ورق گالوانیزه

فولاد امیرکبیر کاشان، ورق گالوانیزه اصفهان، کارخانه ورق گالوانیزه سمنان، صنایع هفت الماس، شرکت ورق خودرو چهار محال و بختیاری و مجتمع فولادی تاراز شهرکرد مهمترین شرکتهای تولید ورق گالوانیزه میباشند.
در سال 1375 گروه شرکت های هفت الماس به هدف تولید انواع محصولات فولادی همچون انواع ورق گالوانيزه، استنلس استيل (فولاد زنگ نزن) و ساير مقاطع فولادی تاسیس گردید. این مجموعه مدیرعامل شرکت هفت الماس در سال 1382 با هدف تولید سالیانه ١٠٠٠٠٠ تن ورق گالوانيزه در دو عرض ١٠٠٠ و ١٢٥٠ mm و در ضخامت های ٣/٠ تا ٢ mm مشغول به فعالیت گردید.

خرید ورق گالوانیزه کاشان

وب سایت فولاد ایران فعال در زمینه فروش انواع ورق گالوانیزه با برندهای متفاوت به عنوان نماینده اصلی فروش ورق گالوانیزه کاشان به قیمت کارخانه می باشد، امکاناتی که در این وب سایت برای مشتریان گرامی در نظر گرفته شده است، شامل خرید انواع ورق گالوانیزه و به طور ویژه ورق گالوانیزه کاشان، مشاوره جهت قیمت خرید گالوانیزه کاشان و ارائه قیمت روز ورق گالوانیزه و قیمت ورق گالوانیزه کاشان به صورت لحظه ای و مطابق بر اخرین تغییرات قیمت روز فولاد میباشد.

مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر