گالوانیزه کاشان

گالوانیزه کاشان:

ورق گالوانیزه کاشان محصولی از شرکت فولاد امیرکبیر کاشان، روش تولید این محصول به روش غوطه وری گرم به صورت پیوسته میباشد. این مجموعه در سال 1374 تاسیس شده و در سال 1379 شروع به فعالیت نموده، ظرفیت اسمی مجموعه گالوانیزه کاشان در سال 100 هزار تن میباشد که در سال جاری به عدد 130 هزار تن ورق گالوانیزه در سال رسیده است.
سه نوع فرمینگ برای تولید ورق گالوانیزه کاشان در نظر گرفته شده است، که شامل فرم مسطح، فرم کلاف و ورق های طرح دار. در ادامه با ما همراه باشید تا به معرفی ورق گالوانیزه کاشان و کاربرد آن در صنایع مختلف بپردازیم:

معرفی ورق گالوانیزه کاشان

در روشی به نام گالوانیزاسیون ورق آهن به وسیله فلزی مایع روی پوشیده شده و در نهایت دارای ورق آعنی با پوشش سطحی مقاوم تولید می گردد. مقاومت بالا در برابر عواملی نظیر خوردگی و زنگ زدگی از مزایای ورق گالوانیزه نسبت به سایر ورق های فلزی میباشد. در روش گالوانیزاسیون ورق فلزی پایه  توسط یک پوشش سطحی محافظ از جنس فلز روی پوشیده میشود. در شرکت فولاد امیرکبیر کاشان جهت تولید ورق گالوانیزه از ورق پایه ورق سرد روغنی استفاده میشود.
به طور خلاصه ورق گالوانیزه همان ورق روغنی است که با عملیات گالوانیزاسیون به ورق گالوانیزه بدل میشود. در صنعت تولید گالوانیزه اصطلاحی به نام کوتینگ وجود دارد که به معنی میزان پوشش عنصر روی در دو طرف سطح ورق گالوانیزه گفته میشود. ورق های با ضخامت پوشش بالا دارای کوتینگ بالاتر و در نهایت ورق گالوانیزه در برابر عواملی طبیعی مخرب مانند رطوبت و فرسایش دارای مقاومت بیشتری خواهد بود.
از ورق گالوانیزه تولید شده مجموعه فولاد امیرکبیر کاشان ورق های مختلفی همچون ورق گالوانیزه رنگی، ورق گالوانیزه شیروانی برای تولید دیگر محصولات فولادی همچون سقف عرشه فولادی و کرکره سینوسی و ... استفاده میشود.

ورق گالوانیزه رنگی

ورق گالوانیزه رنگی، ورق گالوانیزه است که در طی فرآیند رنگ آمیزی تولید میشود. در ضخامت های 0.18 الی 7 mm تولید میشود و برای مصارفی نظیر محصولات خانگی، صنعت خودرو سازی و صنعت ساختمان سازی و غیره استفاده میشود.
قیمت ورق گالوانیزه رنگی همچون قیمت ورق گالوانیزه به عواملی نظیر قیمت ورق آهن، قیمت مواد رنگی و هزینه های مربوط به تولید این محصول بستگی دارد. به عنوان مثال قیمت ورق گالوانیزه رنگی ضخامت یک mm ارتباط مستقیمی با قیمت ورق آهن 1 mm دارد.   

ورق گالوانیزه شیروانی

ورق گالوانیزه شیروانی از ورق گالوانیزه رنگی تولید می گردد و برای تولید دو محصول مهم در صنعت ساختمان سازی یعنی دو فرمینگ سینوسی و ذوزنقه ایی کاربرد دارد.
قیمت ورق گالوانیزه رنگی شیروانی بسته به قیمت هر متر مربع ورق گالوانیزه متغیر است و با تغییر قیمت ورق گالوانیزه، قیمت ورق شیروانی نیز دچار نوسان می گردد.

عوامل موثر بر قیمت ورق گالوانیزه

از مهمترین فاکتورهای قیمت ورق گالوانیزه می توان به ضخامت ورق مصرفی، قیمت ورق روغنی پایه، وزن ورق گالوانیزه و میزان کیفیت ورق گالوانیزه و ... اشاره نمود. عوامل دیگری همچون نوسانات ارزی سبب افزایش و یا کاهش قیمت ورق گالوانیزه می گردد.
برند و شرکت تولید کننده ورق یکی از مهمترین فاکتورهای قیمت ورق گالوانیزه میباشد. از میان تمامی شرکت های تولید کننده ورق گالوانیزه در ایران، ورق گالوانیزه کاشان به دلیل کیفیت بالا نسبت به سایر کارخانجات تولید کننده ورق گالوانیزه دارای قیمت بیشتری میباشد. قیمت نهایی ورق در ارتباط مستقیم با درصد کیفیت ورق تولید شده میباشد. از این محصول با توجه به کاربرد در صنایع مختلفی استفاده می گردد. بیشترین میزان استفاده این محصول در مکان هایی است که درصد زنگ زدگی و خوردگی زیاد است و باید از ورق های با کیفیت بالا استفاده شود. 
شرکتهای مطرحی در ایران اقدام به تولید ورق گالوانیزه می کنند، هریک از این شرکت ها بسته به فاکتور های ذکر شده در بالا لیست قیمت ورق های خود را به صورت روزانه به روش های مختلفی اطلاع رسانی می کنند.
اگر به وب سایت هر کدام از این شرکت ها مراجعه نمائید مشاهده خواهید کرد که قیمت ورق گالوانیزه شهرکرد با قیمت ورق گالوانیزه هفت الماس به دلیل مواردی همچون کیفیت و دیگر فاکتورها متفاوت میباشد.
ابعاد هریک از ورق گالوانیزه تولید شده دارای قیمت متفاوتی است، قیمت ورق گالوانیزه شهرکرد با اندازه 4*1 با ورق گالوانیزه 2*1 متفاوت میباشد.

انواع فرمینگ ورق گالوانیزه کاشان

سه نوع رول، ورق مسطح و ورق طرح دار فرم هایست که ورق گالوانیزه کاشان تولید می گردد، در نوع مسطح ورق گالوانیزه در دو عرض 0.5 الی 4 mm، ضخامت 0.25 الی 1.2 و با طولهای 600 الی 1250 تولید میشود.

کارخانجات تولید کننده ورق گالوانیزه

فولاد امیرکبیر کاشان، ورق گالوانیزه اصفهان، کارخانه ورق گالوانیزه سمنان، صنایع هفت الماس، شرکت ورق خودرو چهار محال و بختیاری و مجتمع فولادی تاراز شهرکرد مهمترین شرکتهای تولید ورق گالوانیزه میباشند.
در سال 1375 گروه شرکت های هفت الماس به هدف تولید انواع محصولات فولادی همچون انواع ورق گالوانيزه، استنلس استيل (فولاد زنگ نزن) و ساير مقاطع فولادی تاسیس گردید. این مجموعه مدیرعامل شرکت هفت الماس در سال 1382 با هدف تولید سالیانه ١٠٠٠٠٠ تن ورق گالوانيزه در دو عرض ١٠٠٠ و ١٢٥٠ mm و در ضخامت های ٣/٠ تا ٢ mm مشغول به فعالیت گردید.

خرید اینترنتی ورق گالوانیزه کاشان

وب سایت فولاد ایران فعال در زمینه فروش انواع ورق گالوانیزه با برندهای متفاوت به عنوان نماینده اصلی فروش ورق گالوانیزه کاشان به قیمت کارخانه می باشد، امکاناتی که در این وب سایت برای مشتریان گرامی در نظر گرفته شده است، شامل خرید انواع ورق گالوانیزه و به طور ویژه ورق گالوانیزه کاشان، مشاوره جهت قیمت خرید ورق گالوانیزه کاشان و ارائه قیمت روز ورق گالوانیزه و قیمت ورق گالوانیزه کاشان به صورت لحظه ای و مطابق بر اخرین تغییرات قیمت روز فولاد میباشد.
 

گالوانیزه کاشان

(تاریخ بروزرسانی : 1400/09/14)
  • ردیف

  • نوع و سایز

  • ضخامت

  • قیمت واحد (ریال)

  • خرید عمده

پشتیبانی فولادایران

سلام 👋

می‌تونید از طریق پیام در واتس‌اپ در اسرع وقت به پاسخ پرسشتان برسید. باتشکر از برقراری تماس با ما

شروع چت در واتس اپ