• خانه
  • مصارف ورق‌های گالوانیزه گرم و سرد

مصارف ورق‌های گالوانیزه گرم و سرد
اشتراک
مدیر سایت
مقالات
1397/05/18
0 نظر

مصارف ورق‌های گالوانیزه گرم و سرد

فناوری نورد متداول‌ترین و پررونق‌ترین روش‌ها در تولید فرآورده‌های فلزی به شمار می‌رود به گونه‌ای که امروزه در تولید بیش از ۸۰ درصد فلزات از روش نورد استفاده می‌شود که از مهم‌ترین آنها می‌توان به صنعت فولاد اشاره کرد. بخش نورد که مهم‌ترین و آخرین مرحله در تولید فلزات است. به دلیل تبدیل‌کردن محصولاتی مانند تختال و شمش به محصولات نهایی مانند ورق‌های فولادی و مقاطع در کوره‌های ذوب و همچنین هزینه اندک این روش در مقایسه با سایر روش‌ها از اهمیت ویژه‌ای در صنایع فلزی برخوردار است.

در صنعت فولاد ورق های گوناگونی با ویژگی های مختلف از نظر شیمیایی و مکانیکی و ... وجود دارد. یکی از انواع ورق های موجود، ورق روغنی  (Cold_ Rolled Sheet) است، این ورق به جهت فرآیند تولید نورد سرد، به آن ورق سرد روغنی نیز گفته میشود. به جهت داشتن استقامت بالا، شکل‌پذیری بالا، سطح صیقلی و یکدست و قابلیت کشش و انعطاف در مصارف مختلفی کاربرد دارد. در صورت تمایل به خرید ورق روغنی میتوانید به صفحه ورق سرد روغنی مراجعه نمائید.

کاربرد عمده ورق‌های سرد فولادی: در صنعت خودرو و لوازم خانگی کاربرد دارند.

 کاربرد عمده ورق‌های گرم فولادی: در ساختمانی و سازه‌ای، صنعتی(پروفیل)، لوله‌های انتقال نفت و گاز، نورد دوباره و پوشش‌دهی است.

هدف مهندسی نورد فلزات، تغییر شمش یا ورق به شکل مورد نظر است. محصول نهایی نورد، ورق یا میلگرد است و پس از اتمام تغییر شکل، محصول نهایی به وسیله دستگاه‌های برشی خط مانند قیچی و اره به طول مورد نظر برش داده شده و پس ازعملیات تکمیلی و کنترل، بسته‌بندی شده و به انبار محصول حمل می‌شود.

در تولید ورق از دو نوع فناوری مختلف استفاده می‌شود که نام‌های نورد سرد و نورد گرم به آنها اطلاق می‌شود.

 

بیشتر بدانید:

فناوری ورق گالوانیزه سرد

فناوری ورق گالوانیزه گرم 

 

 

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران