ثبت نام ورود
تلفن : 02188103874 همراه : 02188103874
تلفن تماس : 02188103874
ورق گالوانیزه,خرید ورق گالوانیزه,ورق عرشه فولادی,خرید گالوانیزه,قیمت ورق,قیمت انواع ورق,خرید ورق گالوانیزه,قیمت ورق گالوانیزه,فروش ورق گالوانیزه,لیست قیمت ورق گالوانیزه,آخرین قیمت ورق گالوانیزه در بازار,قیمت روز ورق ,لیست قیمت انواع ورق گالوانیزه,ورق گالوانیزه چیست, خرید ورق گالوانیزه کاشان,فولاد ایران,ورق روغنی,خرید ورق روغنی,قیمت ورق روغنی,گالوانیزه کاشان,قیمت گالوانیزه کاشان, خرید ورق گالوانیزه رنگی,لیست قیمت گالوانیزه کاشان,ورق هفت الماس, ورق تاراز, ورق شهرکرد,ورق کاشان,ورق خودرو,ورق رنگی,ورق رنگی گالوانیزه,ورق گالوانیزه رنگی,لیست قیمت ورق گالوانیزه رنگی,قیمت ورق عرشه فولادی, عرشه فولادی,فروش ورق گالوانیزه,صادرات ورق گالوانیزه,واردات ورق گالوانیزه,کرکره گالوانیزه, ورق کرکره ای,ورق سرد روغنی, ورق سینوسی ,کرکره سینوسی,کرکره ذوزنقه,بورس ورق گالوانیزه,خرید ورق, قیمت گالوانیزه,fooladiran,galvanized color sheet,sheet galvanized,cold rolled

۱۲۹ هزار تن سرب و روی در دو ماه استخراج شد

169 بازدید

سرب و روی+ صادرات زنجیره روی+معدن سرب و روی+صادرات +شمش روی

 بررسی عملکرد دو ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، کاهش ۵۰ درصدی استخراج این ماده را نشان می‌دهد، در عین حال میزان استخراج سرب و روی در اردیبهشت ۹۸ در مقایسه با ماه مشابه در سال گذشته هم کاهش ۵۰ درصدی دارد.

آمارهای پیشین گویای این است که بیش از ۸۰ واحد استخراج روی در کشور فعالیت دارند که ظرفیت نصب شده آن‌ها ۴۵۰ تا ۴۷۵ هزار تن برآورد می‌شود و سال گذشته بالغ بر ۲۲۰ هزار تن تولید داشتند.

آمار موجود گویای آن است که در ۲ ماه اول امسال در واحد سرب و روی (انگوران - زنجان) ۱۱۹ هزار و ۴۴۵ تن استخراج انجام شد و ۹ هزار و ۷۲۷ تن هم سرب از معدن نخلک (اصفهان) استخراج شده است.

طبق گزارش‌های گروه بین‌المللی مطالعات سرب و روی مصرف سرانه روی در ایران ۱.۱۴ کیلوگرم در سال است، متوسط مصرف سرانه این کانی‌ها در اروپای غربی ۵.۹ کیلوگرم است، چین حدود ۲.۵ کیلوگرم و آمریکای شمالی هم ۳.۴ کیلوگرم ثبت شده است.
معدن سرب و روی مهدی آباد (یزد) بی‌نظیرترین معدن در سطح جهانی با ذخیره ۱۷۰ میلیون تن معرفی شده است.

معادن سرب و روی انگوران - زنجان، نخلک - اصفهان. کوشک _ بافق و آهنگران - ملایر از مهم‌ترین معادن سرب و روی کشور است.

براساس آمار تجارت خارجی در سه ماهه نخست سال گذشته، میزان صادرات زنجیره روی ۴۷ هزار و ۱۱۰ تن به ارزش ۱۰۹ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار بود و صادرات سرب هم ۴ هزار و ۵۴۷ تن به ارزش ۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار بود.

آمارهای بین‌المللی گویای این است که ایران در سال ۲۰۱۶ در جایگاه پانزدهمین صادرکننده شمش روی به ارزش ۲۲۷ میلیون دلار با سهم ۱.۶ درصد بود که در سال ۲۰۱۷ ضمن حفظ جایگاه خود ارزش صادرات را به رقم ۳۰۲ میلیون دلار رساند و کماکان سهم ۱.۶ درصد از کل صادرات این بازار را داشت.

کره جنوبی، هلند و کانادا بزرگ‌ترین صادرکنندگان شمش روی جهان محسوب می‌شوند که در سال ۲۰۱۷ به ترتیب ۸.۸ و ۷.۵ و ۷.۴ درصد بازار را به خود اختصاص داده‌اند.


برچسب ها : سرب و روی صادرات زنجیره روی معدن سرب و روی صادرات شمش روی

مدیر سایت 1398/04/02

دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

ارسال دیدگاه