ثبت نام ورود
تلفن : 02188103874 همراه : 02188103874
تلفن تماس : 02188103874
ورق گالوانیزه,خرید ورق گالوانیزه,ورق عرشه فولادی,خرید گالوانیزه,قیمت ورق,قیمت انواع ورق,خرید ورق گالوانیزه,قیمت ورق گالوانیزه,فروش ورق گالوانیزه,لیست قیمت ورق گالوانیزه,آخرین قیمت ورق گالوانیزه در بازار,قیمت روز ورق ,لیست قیمت انواع ورق گالوانیزه,ورق گالوانیزه چیست, خرید ورق گالوانیزه کاشان,فولاد ایران,ورق روغنی,خرید ورق روغنی,قیمت ورق روغنی,گالوانیزه کاشان,قیمت گالوانیزه کاشان, خرید ورق گالوانیزه رنگی,لیست قیمت گالوانیزه کاشان,ورق هفت الماس, ورق تاراز, ورق شهرکرد,ورق کاشان,ورق خودرو,ورق رنگی,ورق رنگی گالوانیزه,ورق گالوانیزه رنگی,لیست قیمت ورق گالوانیزه رنگی,قیمت ورق عرشه فولادی, عرشه فولادی,فروش ورق گالوانیزه,صادرات ورق گالوانیزه,واردات ورق گالوانیزه,کرکره گالوانیزه, ورق کرکره ای,ورق سرد روغنی, ورق سینوسی ,کرکره سینوسی,کرکره ذوزنقه,بورس ورق گالوانیزه,خرید ورق, قیمت گالوانیزه,fooladiran,galvanized color sheet,sheet galvanized,cold rolled

تسلط چین بر آینده فولاد و قراضه جهان

127 بازدید

فولاد+ چین +فولاد و قراضه+کنفرانس بانکوک+صنعت الکترود گرافیت+فولاد


چین شرکت های کوچک در تکاپوی هزینه های سرمایه ای و هزینه های عملیاتی هستند که برای نمونه در چین در حال افزایش از 20 درصد به 30 درصد می باشد. در هند کوره های بلند در حال افزایش هستند و در کنار صنعت الکترود گرافیتی احتمالا آینده بهتری خواهد داشت.
Davinder Chugh سخنران اصلی در طی کنفرانس بانکوک بود و با توجه به 20 سال سابقه فعالیت در آرسلورمیتال گفت: آینده پویایی در صنعت فولاد و قراضه در حال وقوع است و اگرچه تاکنون بحث استفاده از سنگ آهن و زغال سنگ مطرح بود اما نگرانی های زیست محیطی و در دسترس بودن قراضه، باعث تغییر مسیر تولیدات خواهد شد. در نتیجه تولید به روش کوره قوس الکتریکی بخشی از دوازدهمین برنامه 5 سالع چین بود که از سال 2010 در اولویت قرار گرفت.
سهم تولید فولاد به روش کوره قوس الکتریکی از سال 1950 تا 2018 برابر 29 درصد در جهان و بدون احتساب چین 13 درصد بود. معاملات امروز به سرعت تغییر می کند و کارخانه های با پایه اکسیژن در تولید با افزایش قراضه در راستای استانداردهای بالاتر آلایندگی و گازهای گلخانه ای توسعه می یابد.
مصررف قراضه که در حال حاضر 20 درصد می باشد با افزایش ظرفیت تولید به روش کوره قوس الکتریکی افزایش می یابد و چین با حجم بالایی از قراضه آماده نقش آفرینی در صنعت فولاد جهان است.
پیش بینی می شود قراضه در دسترس چین در سال 2030 بالغ بر 300 میلیون تن و در سال 2050 حدود 400 میلیون تن باشد درحالی که در جهان قراضه ای معادل یک میلیارد تن در سال 2030 و 1.3 میلیارد تن در سال 2050 در دسترس خواهد بود. اما چه کسانی منجر به این رشد تولید قراضه خواهند شد؟
به گفته Paul Bodkin مدیر بازرگانی و فروش آهن EMR انتظار می رود کشورهای در حال توسعه به ویژه چین بیشترین رشد را در تولید و در دسترس بودن قراضه داشته باشند و این نشان دهنده افزایش حیرت انگیز مصرف فولاد در دهه های 1990 و 2000 است.
وی افزود: در حال حاضر، چین سهم کمی از تولید فولاد به روش کوره بلند EAF دارد و از قراضه نسبتاً کمتری نسبت به مناطق توسعه یافته استفاده می کند. در کشورهای در حال توسعه مانند هند و ASEAN، تداوم رشد تولید و مصرف فولاد همچنین به رشد مصرف قراضه کمک خواهد کرد و در 15 سال آینده قراضه در دسترس هند دو برابر می شو


برچسب ها : فولاد چین فولاد و قراضه کنفرانس بانکوک صنعت الکترود گرافیت فولاد

مدیر سایت 1398/06/09

دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

ارسال دیدگاه