ثبت نام ورود
تلفن : 02188100108 همراه : 02188103874

خرید عرشه فولادی | قیمت ورق عرشه فولادی (تاریخ بروزرسانی : شنبه 10 اسفند 1398 29 فوریه 2020)

کد نوع و سایز تولید کننده ضخامت وزن قیمت واحد
12281 قیمت ورق عرشه فولادی پویا استیل سفارش مشتری - 600 مشاهـده
6402 فرمینگ عرشه فولادی پویا استیل سفارش مشتری - 600 مشاهـده

خرید عرشه فولادی | قیمت ورق عرشه فولادی


ورق عرشه فولادی چیست؟

ورق عرشه فولادی محصول دیگری از صنایع فولادی است، که در ساخت سقف عرشه فولادی کاربرد دارد. نوعی از ورق های گالوانیزه با سطح مقطع ذوزنقه ای شکل است که در طی عملیات نورد سرد ورق گالوانیزه از طریق دستگاه رول فرمینگ به فرم ذوزنقه ایی شکل تبدیل می شود. در ساخت سقف های عرشه فولادی از ورق های با ویژگی های فیزیکی ذیل استفاده می شود:

- ضخامت ورق های عرشه فولادی بین ۰٫۸ میلیمتر تا ۱٫۲۵ میلیمتر

- به ارتفاع ورق های عرشه فولادی گام گفته می شود، که دارای دو گام استاندارد ۶۵ میلیمتر و گام ۷۵ میلیمتر

- عرض ورق عرشه فولادی در محدوده ۹۶۰ و ۹۴۰ میلیمتر است.

کاربرد سقف عرشه فولادی در صنعت ساخت و ساز

در پروژه های بزرگ کارفرمایان به دنبال روش های برای حذف روش های سنتی و استفاده از روش های نوین برای پیشرفت سریع پروژه هستند. یکی از این روش برای پیاده سازی سقف در پروژه های عظیم استفاده از سقف عرشه فولادی (متال دک) یا روش دال مرکب فولادی بتنی است.

در این نوع از سقف ها از ترکیب ورق گالوانیزه ذوزنقه ای و جز بتن استفاده می شود. مزیت این روش بالا رفتن سرعت ساخت و ساز در سازه های بزرگ است. در این روش ورق عرشه فولادی به عنوان قالب در طی عملیات بتن ریزی در قسمت پایینی سقف استفاده می شود. بعد از قرار دادن ورق عرشه فولادی، مرحله دوم قرار دادن میلگرد بر روی سطح است، در مرحله سوم عملیات بتن ریزی در قسمت بالایی و روی ورق ها صورت می پزیرد.

گل میخ ها یا برشگیرها جهت اتصال ورق های فولادی به تیرها استفاده می شود.  این مرحله با دستگاه جوش قوس الکتریکی یا استود ولدر انجام می شود.

 

ورق عرشه فولادی

 

مزیت استفاده از عرشه فولادی

به علت مزایای زیر ورق عرشه فولادی به عنوان یک گزینه جایگزین برای ساخت سقف برای در سازه های امروز کاربرد زیادی دارد.

بالا بودن سرعت اجرای سقف

به علت امکان حمل ورق عرشه فولادی توسط جرثقیل به طبقات بالایی در سازه های مرتفع و جایگذاری سریع و نصب راحت در مقایسه با روش های سنتی از سرعت بالاتری برخورد دار است. بعد از جایگذرای جزء فلزی مرحله مربوط به بتن ریزی اجرا می شود، اگر این روش توسط بتن مسلح به الیاف صورت پذیرد سرعت اجرای سقف بسیار کمتر خواهد شد. به علت نصب آسان و عملیات بتن ریزی سرتاسری سقف در مساحت های زیاد در کوتاه ترین زمان ممکن از سریع ترین روش های پیاده سازی سقف در سازه های بزرگ در مدت زمان کوتاه است. 

مقاومت و دوام بالا در فشار

عمر سقف های ساخته شده توسط عرشه فولادی به طور متوسط 60 سال می باشد، که برای یک ساختمان عمر مفیدی است. به علت کاربرد ورق گالوانیزه در این سقف ها به عنوان یک سکوی مناسب جهت تحمل فشار و وزن های بالا در سازه های عظیم استفاده می شود. در نتیجه ترکیب عرشه فولادی همراه با عملیات بتن ریزی و اسکلت فلزی ساختمان یک سازه بسیار مقاوم و مستحکم را ایجاد خواهد نمود.

 با صرفه بودن از نظر اقتصادی

کمتر بودن هزینه اجرای این نوع سقف ها نسبت به روش های سنتی به علت سریع بودن عملیات ساخت و ساز همچنین نصب راحت در نتیجه نیروی کاری و تعداد روزهای کاری کمتر، به علت سبک بودن ورق های عرشه فولادی می توان مساحت بالایی را به صورت یکجا جابه جا کرد درنتیجه باعث کاهش هزینه های جانبی خواهد شد.

 

 

ایمنی بالا جهت نیروهای کار

این نوع سقف ها به علت داشتن مقاومت بالا به عنوان یک سکوی مستحکم بعد از پیاده سازی برای نیروی کار خواهد بود و خطر سقوط یا ریزش ساختمان و درنتیجه آسیب به کارگران از بین میرود.

اجرای آسانتر و سریع تر سایر تاسیسات ساختمان

امکان نصب آویز به سقف های عرشه فولادی مزیت دیگر این روش است امکان عبور جعبه های کابل و لوله کشی فراهم شده است. این مزیت باعث شده است تا نصب تجهیزات و تاسیسات دیگر ساختمان نظیر تاسیسات گرمایشی و سرمایشی، سیم کشی برق و تلفن و همچنین پیاده سازی سقف کاذب به راحتی انجام می شود.

امکان بازیافت مجدد

به علت استفاده از ورق عرشه فولادی در سقف عرشه فولادی امکان بازیافت مجدد فولاد امکان پذیر است به همین دلیل برخلاف سایر روش های پیاده سازی سقف در سازها این روش دارای بازگشت سرمایه و در نتیجه دارای صرفه اقتصادی است.

وب سایت فولاد ایران یک وب سایت مرجع در زمینه مشاوره و استعلام قیمت انواع ورق گالوانیزه، ورق گالوانیزه رنگی، ورق روغنی و ورق عرشه فولادی است. جهت اطلاعات بیشتر در زمینه ورق عرشه فولادی با شماره 02188100108 تماس حاصل فرمایید.