• خانه
  • رشد ۶ درصدی تولید فولاد ایران و انواع محصولات فولادی در فروردین ماه سال جاری

رشد ۶ درصدی تولید فولاد ایران و انواع محصولات فولادی در فروردین ماه سال جاری
اشتراک
1402/02/27
0 نظر

رشد ۶ درصدی تولید فولاد ایران و انواع محصولات فولادی در فروردین ماه سال جاری

با توجه به آمارهای رسمی، تولید فولاد میانی کشور در فروردین ماه سال جاری به ۳ میلیون و ۶۳ هزار تن رسید. این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل، که ۲ میلیون و ۹۴ هزار تن بود، یک رشد ۶ درصدی را نشان می‌دهد.
این رشد نسبتاً قوی در تولید فولاد میانی نشان دهنده رشد صنعت فولادسازی کشور است. افزایش تولید در این حوزه می تواند به نشان دادن روند رو به رشد و توسعه اقتصادی کشور کمک کند. تولید بیشتر فولاد نیازهای داخلی را تامین می‌کنده و در عین حال می‌تواند به صادرات این محصول نیز کمک کند که در عملیات خارجی کشور نقش مهمی ایفا می‌کند.
در مدت فروردین ماه سال جاری، تولید کل محصولات فولادی نسبت به مدت مشابه سال قبل، یک رشد یک درصدی را نشان داده است. همچنین، تولید آهن اسفنجی در همان دوره، یک رشد ۵ درصدی را نشان داده است.
این رشد در تولید محصولات فولادی نشان می‌دهد که صنعت فولادسازی کشور در حال توسعه و رشد است. افزایش تولید کل محصولات فولادی به معنای افزایش نیازهای داخلی و صادرات این محصولات است که بهبود وضعیت اقتصادی کشور را نشان می‌دهد.

وضعیت تولیدات فولادی

در مدت فروردین ماه سال جاری، مجموع تولید محصولات فولادی نسبت به مدت مشابه سال قبل، یک رشد یک درصدی را نشان داده است. مجموع تولید محصولات فولادی در این ماه، به میزان یک میلیون و ۸۴۸ هزار تن بوده است.
این رشد در مجموع تولید محصولات فولادی نشان می‌دهد که صنعت فولادسازی کشور همچنان در مسیر رشد و توسعه قرار دارد. افزایش تولید در این حوزه نشان می‌دهد که صنعت فولادسازی توانسته است با چالش‌ها و محدودیت‌های موجود، بهبود و افزایش تولید را تجربه کند.
همچنین در این مدت مجموعاً 997 هزار تن محصولات طویل و 851 هزار تن محصولات تخت تولید شده است. در این دوره، تولید محصولات طویل با یک رشد 4 درصدی همراه بوده و تولید محصولات تخت نیز با یک کاهش 2 درصدی همراه بوده است.
تولید میلگرد
تولید میلگرد به میزان ۷۸۸ هزار تن انجام شده است که نشانگر یک رشد ۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل است. همچنین، تولید تیرآهن نیز با افزایش ۱۹ درصدی به ۱۳۴ هزار تن رسیده است.
کاهش ۲ درصدی تولید ورق گرم در مقایسه با فروردین سال گذشته
میزان تولید ورق گرم در فروردین ماه نخست سال جاری به میزان ۸۳۶ هزار تن بوده است که نشانگر یک کاهش ۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است. از سوی دیگر، تولید ورق سرد با یک رشد ۱۲ درصدی به میزانی افزایش یافته و تولید ورق پوششدار نیز با یک رشد ۲۶ درصدی افزایش یافته است.

وضعیت تولید آهن اسفنجی

با توجه به گزارش آماری انجمن فولاد، تولیدکنندگان آهن اسفنجی در فروردین ماه سامسال، مجموعاً ۳ میلیون و ۴۰۷ هزار تن از این محصول را تولید کرده‌اند. این تولید نشانگر رشد ۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل است.
 

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران