• خانه
  • آمادگی چین برای اجرای طرح جدید الکترود گرافیتی با سرمایه‌گذاری مستقیم

آمادگی چین برای اجرای طرح جدید الکترود گرافیتی با سرمایه‌گذاری مستقیم
اشتراک
1397/03/08
0 نظر

آمادگی چین برای اجرای طرح جدید الکترود گرافیتی با سرمایه‌گذاری مستقیم

به گزارش فلزات آنلاین و به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، ریچارد شن مدیر نمایندگی ایران شرکت مشاور اقتصادی چین (CCIEE) در دیدار با اردشیر سعدمحمدی معاون ایمیدرو اظهار داشت: این شرکت آمادگی دارد کارخانه تولید الکترود گرافیتی با ظرفیت 30 هزار تن را با سرمایه گذاری مستقیم و به صورت ایی پی سی اف (طراحی و مهندسی، تامین، ساخت و تامین مالی) اجرا کند.

به گفته شن، این طرح در 2 فاز (تولید پترولیوم کک به کربن و تولیدکربن به الکترود گرافیتی قابل اجراست. وی افزود: درخواست ما برای اجرای این طرح، تامین زیرساخت ها است.

اردشیر سعد محمدی، معاون طرح های توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو نیز در این جلسه گفت: با توجه به برنامه تولید 55 میلیون تن فولاد خام تا سال 1404، حداقل 100 هزار تن الکترود گرافیتی نیاز است که در حال حاضر طرح احداث کارخانه الکترود گرافیتی اردکان با ظرفیت 30 هزار تن در حال اجراست و اکنون تجهیزات آن خریداری شده است.

وی ادامه داد: از پیشنهاد ساخت کارخانه جدید الکترود گرافیتی به صورت "ایی پی سی اف" توسط شرکت مشاوره چین استقبال می کنیم.

سعدمحمدی به جایگاه سواحل جنوبی کشور اشاره کرد و گفت: منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس جایگاه مناسبی برای احداث کارخانه الکترود گرافیتی دارد به این دلیل که زیرساخت ها ایجاد شده است و شرکت های سرمایه گذار در این منطقه 15 سال از مالیات معاف خواهند بود.

شرکت مشاوره اقتصادی چین (CECC) توسط مرکز بین المللی مبادلات بین المللی چین (CCIEE) در مارس 2011 تاسیس شده است. محدوده کسب و کار این شرکت شامل مشاوره استراتژیک، تحقیقات برای پروژه های ویژه، مشاوره مربوط به سرمایه گذاری و تامین مالی، توسعه صنعتی، مشاوره همکاری بین المللی و غیره است.

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران