• خانه
  • عوامل تاثیرگذار بر روند بازار فولاد

عوامل تاثیرگذار بر روند بازار فولاد
اشتراک
1397/10/25
0 نظر

عوامل تاثیرگذار بر روند بازار فولاد

 

وضعیت بازار فولاد در روز پنجشنبه هفته گذشته با تاثیر پذیری از هوای سرد و بارش های زمستانی ثابت و یا در برخی مبادی کاهشی با اعمال تخفیف هایی گزارش شده است. ادامه عملکرد این بازار به روز شنبه هفته جاری موکول شد، روزی که پیش بینی کارشناسان خبر از میلگرد 3500 تومانی می داد که جز این هم اتفاق دیگری رخ نداد.

براساس قانون، نرخ پایه معاملات بعدی میانگین قیمت سه معامله پیشین خواهد بود. از سوی دیگر خبر های مبنی بر افزایش قیمت میلگرد تا مرز 3700 تومان نیز به گوش می رسید که اکثر کارشناسان باهم دراین مورد اتفاق نظر داشته و بر این عقیده بودند که چنانچه در هفته جاری سبد 5 هزار تنی عرضه شود افزایش کف قیمت در هفته جاری تا کانال ۳۷۰۰ تومانی بعید نیست. هر چند که مانع اصلی برای این امر هنوز کمبود تقاضاست.

در روز یکشنبه میزان افزایش قیمت ها از روز شنبه کمتر بوده و تقاضای مفید نیز از سوی مصرف کننده با کاهش مواجه شده است. براساس اطلاعات بدست آمده، آدرس اکثر محموله ها انبارهای فروش است و آدرس های پروژه ای به نسبت کم و محدود گزارش شد.

بازار فولاد طی این روز ها تحت تاثیر دو عامل در مسیر افزایشی قرار گرفته است. نخست کمبود و افزایش قیمت مواد اولیه اعم از شمش و قراضه و دوم افزایش پلکانی قیمت پایه محصولات ذوبی از جمله عوامل افزایش قیمت ها در این بازار می باشد.

در حال حاضر آنچه قابل توجه است، عدم توجه به واقعیت های موجود بازار وغلبه جو هیجان به جای عقلانیت و منطق است و افزایش های مکرر می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران