• خانه
  • افزایش صادرات فولاد در سال جدید میلادی

افزایش صادرات فولاد در سال جدید میلادی
اشتراک
1397/10/18
0 نظر

افزایش صادرات فولاد در سال جدید میلادی

 بازار فولاد، طی هشت ماه ابتدایی سال 97 فولاد سازان لیدر کشور توانستند بطور میانگین 4.208 میلیون تن فولاد صادر کنند که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته حدود 8 درصد کاهش داشته است. اکثر این فعالان بازار بر این عقیده اند که عواملی همچون تحریم ها و قوانین جدید داخلی برای صادرات موجب شده تا میزان صادرات آن ها با کاهش مواجه شود.

در ماه آگوست  تحریم های امریکا بر علیه ایران آغاز شد که برخلاف آنچه انتظار می رفت، تاثیری چندانی بر اقتصاد کشور نداشت اما به نظر می آید تصمیمات غلط دولت در این بازه زمانی موجب شده تا شاهد اثرات منفی بر این بازار باشیم. در پی این امر و با توجه به مشکلات بوجود آمده در امر صادرات، دولت بای بجای محدود کردن صادرات فولاد کشور با ایجاد انگیزه بین فولاد سازان آن ها را افزایش صادرات ترغیب کند چرا که افزایش صادرات موجب خواهد شد تا میزان فشار کارخانه های فولاد کاهش یافته و ثبات به اقتصاد کشور بازگردد.

طبق اظهارات مدیر انجمن تولید کنندگان فولاد، چنانچه نتیجه عملکرد های دولت مثبت ارزیابی شود، کشور ما می تواند تا ماه مارس 2019 میزان ظرفیت صادراتش را به 9 تا 10 میلیون رساند. قابل ذکر است که تحریم‌های آمریکا و محدودیت‌های ایجاد شده از جانب بازارهای جهانی بر ایران صادرات محصولات فولادی را دشوار کرده است.

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران