• خانه
  • نرخ شمش - تختال صادراتی ایران کاهش یافت

نرخ شمش - تختال صادراتی ایران کاهش یافت
اشتراک
1398/06/09
0 نظر

نرخ شمش - تختال صادراتی ایران کاهش یافت

نرخ صادراتی شمش و تختال فولادی ایران در هفته منتهی به چهارشنبه ۲۸ آگوست؛ در شرایط رکود فراگیر در بازارهای جهانی و همچنین تحت فشار مشتریان به واسطه درخواست قیمتهای پایین‌تر و متعاقب آن عدم معاملات محصول نهایی فولادی سقوط کرد.

شمش فولادی ایران با نرخ حدود ۳۷۵ الی ۳۸۰ دلار/تن فوب در دسترس مشتریان خارجی بود که نسبت به نرخ هفته گذشته حدود ۳۸۵ الی ۳۸۷ دلار/تن فوب؛ کاهش را نشان میدهد.
در جنوب شرق آسیا؛ یکی از بازارهای اصلی و هدف محصولات نیمه ساخته شده فولادی ایران؛ گزارش شده محموله‌ای از شمش ایران با نرخ ۴۱۵ دلار/تن cfr یا معادل با ۳۷۰ الی ۳۷۵ دلار/تن فوب فروخته شده است.
اما بنا بر گزارشات رسیده، اخیرا نظر بیشتر مشتریان در منطقه حول نرخ ۴۱۰ دلار/تن cfr معادل با ۳۶۵ الی ۳۷۰ دلار/تن فوب اعلام شده است. در همین راستا برخی تجار انتظار کاهش بیشتر قیمتها و رسیدن به نرخ ۳۶۰ دلار/تن فوب را دارند .
ارزیابی نرخ هفتگی شمش فولادی صادراتی از بنادر ایران، در تاریخ ۲۸ آگوست ۳۷۰ الی ۳۷۵ دلار/تن فوب بود که نسبت به شاخص هفته گذشته کاهش ۱۲ الی ۱۵ دلار/تن را نشان میدهد .
در حوزه تختال، کاهش قیمتها از شدت کمتری برخوردار  بوده است. نشانه هایی از پیشنهادات حدود ۳۷۵ الی ۳۸۰ دلار/تن فوب شنیده شد که نسبت به هفته گذشته ۵ دلار/تن کاهش را نشان می‌دهد.
در آسیای جنوب شرقی تختال صادراتی ایران با نرخ ۴۲۰ دلار/تن معادل با ۳۷۵ الی ۳۸۰ دلار/تن در دسترس میباشد.
در زمان انتشار این گزارش هیچگونه پیش‌خرید تازه‌ای شنیده نشد. ارزیابی نرخ متوسط تختال صادراتی ایران، فوب بنادر این کشور، در تاریخ ۲۸ آگوست، ۳۷۵ الی ۳۸۰ دلار/تن فوب بود؛ شاخص هفته گذشته در محدوده قیمتی ۳۸۰ الی ۳۸۵ دلار/تن فوب برآورد شده بود.
 

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران