بهمن
 ظرفیت تولید فولاد ایران ۳۴ میلیون تن رسیده است

 ظرفیت تولید فولاد ایران ۳۴ میلیون تن رسیده است


زمان مطالعه : 4 دقیقه

معاون وزیر صنایع، معادن و تجارت ایران، جعفر سرقینی اعلام کرد، ایران قصد دارد به عنوان ششمین تولید کننده بزرگ فولاد جهان در طرح چشم انداز ۲۰ ساله، ظرفیت تولید سالانه ۵۵ میلیون تن و ۲۰ تا ۲۵ میلیون تن صادرات در سال را تا سال ۲۰۲۵ محقق نماید.

صادرات سالانه فولاد ایران ۱.۶ میلیارد دلار در سال است که در واقع ارزش افزوده ارزشمندی را برای این کشور به ارمغان می آورد .

فولادسازان ایران طی ۱۰ ماه ابتدایی سال ۲۰۱۸ مجموعا ۲۰.۶ میلیون تن فولاد خام تولید کردند که در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته ۱۹ درصد رشد را نشان میدهد.

تولید فولاد ایران در ماه اکتبر، نسبت به همین ماه در سال گذشته به میزان ۱۰.۶ درصد افزایش یافته و به رقم ۲.۰۷ میلیون تن رسیده است.

این کشور خاورمیانه‌ای در طول دوره ی تحت بررسی ورلداستیل (Worldsteel) رتبه یازدهمین تولید کننده بزرگ فولاد جهان را به خود اختصاص داده است. این کشور بین ایتالیا در رتبه ۱۰ با ۲۰.۶۱ میلیون تن تولید سالانه و تایوان با رتبه ۱۲ با ۱۹.۲۴ میلیون تن تولید سالانه قرار دارد.

 تولید جهانی فولاد خام ایران در سال ۲۰۱۷ به رقم ۲۱.۲۳ میلیون تن رسیده است؛ ورلداستیل اعلام کرد که رشد سالیانه این کشور ۲۱.۴ درصد بوده است.

 

دیدگاه های این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی فولادایران

سلام 👋

می‌تونید از طریق پیام در واتس‌اپ در اسرع وقت به پاسخ پرسشتان برسید. باتشکر از برقراری تماس با ما

شروع چت در واتس اپ