ثبت نام ورود
تلفن 1 : 02188100108 تلفن 2 : 02188100108
تلفن تماس : 02188100108
ورق گالوانیزه,خرید ورق گالوانیزه,ورق عرشه فولادی,خرید گالوانیزه,قیمت ورق,قیمت انواع ورق,خرید ورق گالوانیزه,قیمت ورق گالوانیزه,فروش ورق گالوانیزه,لیست قیمت ورق گالوانیزه,آخرین قیمت ورق گالوانیزه در بازار,قیمت روز ورق ,لیست قیمت انواع ورق گالوانیزه,ورق گالوانیزه چیست, خرید ورق گالوانیزه کاشان,فولاد ایران,ورق روغنی,خرید ورق روغنی,قیمت ورق روغنی,گالوانیزه کاشان,قیمت گالوانیزه کاشان, خرید ورق گالوانیزه رنگی,لیست قیمت گالوانیزه کاشان,ورق هفت الماس, ورق تاراز, ورق شهرکرد,ورق کاشان,ورق خودرو,ورق رنگی,ورق رنگی گالوانیزه,ورق گالوانیزه رنگی,لیست قیمت ورق گالوانیزه رنگی,قیمت ورق عرشه فولادی, عرشه فولادی,فروش ورق گالوانیزه,صادرات ورق گالوانیزه,واردات ورق گالوانیزه,کرکره گالوانیزه, ورق کرکره ای,ورق سرد روغنی, ورق سینوسی ,کرکره سینوسی,کرکره ذوزنقه,بورس ورق گالوانیزه,خرید ورق, قیمت گالوانیزه,fooladiran,galvanized color sheet,sheet galvanized,cold rolled

روند کاهش قیمت ورق گالوانیزه

485 بازدید

کاهش ورق گالوانیزه+ورق گالوانیزه+ورق گالوانیزه فولاد مبارکه

 

همان طور که شما هم احتمالا متوجه شده اید، چند روزیست که قیمت انواع ورق فولادی از جمله ورق گالوانیزه روند کاهشی پیدا کرده است. اما بایستی به این سوال پاسخ داده شود که این کاهش قیمت ها تا کجا ادامه می یابد و کف قیمت چیست؟ در پاسخ باید گفت: میتوان با نیم نگاهی به نرخ معاملات فولاد مبارکه در بورس کالا فهمید که آخرین قیمت معامله شده ورق گالوانیزه فولاد مبارکه به طور میانگین ۷۵۹۰۰ ریال بوده است و با افزودن ۹ درصد ارزش افزوده و هزینه های متفرقه، قیمت ورق گالوانیزه مبارکه حدودا از ۸۵۰۰۰ تا ۸۸۰۰۰ ریال در مبادی بر اساس ضخامت ها تفاوت خواهد داشت و این قیمت ها را فولاد مبارکه به صورت اعتبار اسنادی دیداری (نقدی )* اعلام می کند.

این به این معناست که مبارکه قیمت های بازار را در آینده جهت دهی کرده و کاهش بیشتر قیمت ها را مجاز نمی داند. 
اما در حال حاضر قیمت بازار ورق و خصوصا ورق گالوانیزه بسیار به قیمت کف فولاد مبارکه نزدیک است و مشکلات خرید از بورس را هم ندارد. این امر بیشتر به دلیل تعطیلی بین دو بازار فصلی مصرف گالوانیزه (برای مصرف لوازم خانگی)، موجودیت کالا های ارزان قیمت در دست عرضه کنندگان، رکود شدید بازار خرید و فروش، و عدم نقدینگی برخی عرضه کنندگان است.
با این تفاسیر پیش بینی می شود که با شروع دوباره فصل مصرف دیگر قیمت های امروز ورق گالوانیزه را در بازار شاهد نخواهیم بود و دوباره روند افزایشی آغاز خواهد شد. همچنین شاید تغییرات ارزی مشتریان را برای خرید دچار تردید کند اما فعلا امیدی به پایین آمدن و ماندن در رنج قیمت های پایین ارز های خارجی نداریم و حتی اگر همین فردا توافقی بین ایران و آمریکا صورت گیرد باز هم جای نگرانی نیست چرا که قیمت این کالا ها منجمله ورق گالوانیزه با نرخ ارز زیر ۱۰ هزار تومان اعلام می شود و در صورت عدم توافق هم بر اساس سیاست های سیاست گذار ارزی، دلار احتمالا به زیر ۱۰ هزار تومان نخواهد رسید.


برچسب ها : کاهش ورق گالوانیزه ورق گالوانیزه ورق گالوانیزه فولاد مبارکه

مدیر سایت 1397/09/03

دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

ارسال دیدگاه