• خانه
  • روند کاهش قیمت ورق گالوانیزه

روند کاهش قیمت ورق گالوانیزه
اشتراک
1397/09/03
0 نظر

روند کاهش قیمت ورق گالوانیزه

همان طور که شما هم احتمالا متوجه شده اید، چند روزیست که قیمت انواع ورق فولادی از جمله ورق گالوانیزه روند کاهشی پیدا کرده است. اما بایستی به این سوال پاسخ داده شود که این کاهش قیمت ها تا کجا ادامه می یابد و کف قیمت چیست؟ در پاسخ باید گفت: میتوان با نیم نگاهی به نرخ معاملات فولاد مبارکه در بورس کالا فهمید که آخرین قیمت ورق گالوانیزه فولاد مبارکه به طور میانگین ۷۵۹۰۰ ریال بوده است و با افزودن ۹ درصد ارزش افزوده و هزینه های متفرقه، قیمت ورق گالوانیزه مبارکه حدودا از ۸۵۰۰۰ تا ۸۸۰۰۰ ریال در مبادی بر اساس ضخامت ها تفاوت خواهد داشت و این قیمت ها را فولاد مبارکه به صورت اعتبار اسنادی دیداری (نقدی)* اعلام می کند.

این به این معناست که مبارکه قیمت های بازار را در آینده جهت دهی کرده و کاهش بیشتر قیمت ها را مجاز نمی داند. 
اما در حال حاضر قیمت بازار ورق و خصوصا ورق گالوانیزه بسیار به قیمت کف فولاد مبارکه نزدیک است و مشکلات خرید از بورس را هم ندارد. این امر بیشتر به دلیل تعطیلی بین دو بازار فصلی مصرف گالوانیزه (برای مصرف لوازم خانگی)، موجودیت کالا های ارزان قیمت در دست عرضه کنندگان، رکود شدید بازار خرید و فروش، و عدم نقدینگی برخی عرضه کنندگان است.
با این تفاسیر پیش بینی می شود که با شروع دوباره فصل مصرف دیگر قیمت های امروز ورق گالوانیزه را در بازار شاهد نخواهیم بود و دوباره روند افزایشی آغاز خواهد شد. همچنین شاید تغییرات ارزی مشتریان را برای خرید دچار تردید کند اما فعلا امیدی به پایین آمدن و ماندن در رنج قیمت های پایین ارز های خارجی نداریم و حتی اگر همین فردا توافقی بین ایران و آمریکا صورت گیرد باز هم جای نگرانی نیست چرا که قیمت این کالا ها منجمله ورق گالوانیزه با نرخ ارز زیر ۱۰ هزار تومان اعلام می شود و در صورت عدم توافق هم بر اساس سیاست های سیاست گذار ارزی، دلار احتمالا به زیر ۱۰ هزار تومان نخواهد رسید.

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران