ثبت نام ورود
تلفن 1 : 02188100108 تلفن 2 : 02188100108
تلفن تماس : 02188100108
ورق گالوانیزه,خرید ورق گالوانیزه,ورق عرشه فولادی,خرید گالوانیزه,قیمت ورق,قیمت انواع ورق,خرید ورق گالوانیزه,قیمت ورق گالوانیزه,فروش ورق گالوانیزه,لیست قیمت ورق گالوانیزه,آخرین قیمت ورق گالوانیزه در بازار,قیمت روز ورق ,لیست قیمت انواع ورق گالوانیزه,ورق گالوانیزه چیست, خرید ورق گالوانیزه کاشان,فولاد ایران,ورق روغنی,خرید ورق روغنی,قیمت ورق روغنی,گالوانیزه کاشان,قیمت گالوانیزه کاشان, خرید ورق گالوانیزه رنگی,لیست قیمت گالوانیزه کاشان,ورق هفت الماس, ورق تاراز, ورق شهرکرد,ورق کاشان,ورق خودرو,ورق رنگی,ورق رنگی گالوانیزه,ورق گالوانیزه رنگی,لیست قیمت ورق گالوانیزه رنگی,قیمت ورق عرشه فولادی, عرشه فولادی,فروش ورق گالوانیزه,صادرات ورق گالوانیزه,واردات ورق گالوانیزه,کرکره گالوانیزه, ورق کرکره ای,ورق سرد روغنی, ورق سینوسی ,کرکره سینوسی,کرکره ذوزنقه,بورس ورق گالوانیزه,خرید ورق, قیمت گالوانیزه,fooladiran,galvanized color sheet,sheet galvanized,cold rolled

کاهش تعرفه واردات فولاد

398 بازدید

کاهش تعرفه واردات فولاد

 

سید رضا شهرستانی، عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در گفتگو با چیلان با بیان این مطلب که کاهش تعرفه های فولاد شوک بزرگی بود که به جامعه فولاد وارد شد گفت: انتظار نداشتیم که وزارت صنعت، معدن و تجارت این اقدام را انجام دهند.


🔹در سال گذشته به جهت محدودیت تولیدی که در ورق های زیر سه میلی متر وجود داشت، به پیشنهاد فولاد مبارکه  و با نگاه ملی،کاهش تعرفه ها برای این مورد خاص و در جهت پلکانی کردن تعرفه های ورق درخواست شد.

🔹متاسفانه کاهش تعرفه ای که در شمش صورت گرفت، بدون در نظر گرفتن مطالعات کارشناسی و نظر صاحب نظران و اخذ نظر مشورتی از انجمن بوده است.

🔹امسال صادرات شمش و اسلب بالغ بر 5 میلیون تن خواهد بود و این به معنای مازاد مصرف داخل است. در چنین شرایطی کاهش تعرفه واردات، حقیقتا حرکت به نفع تجار است تا کالا را از طریق یوزانس وارد کشور نمایند. در نتیجه شاهد ریزش قیمت های داخلی و رکود بیشتر در صنعت فولاد هم خواهیم بود کما اینکه با اعلام خبر کاهش تعرفه ها، قیمت در کل بازار سقوط کرد.

🔹شهرستانی با اشاره به ورود ظرفیت های جدید تولیدی طی سال جاری در کشور خاطرنشان کرد: از طرفی با راه اندازی واحد سبای فولاد مبارکه و فعال شدن مجتمع فولاد گیلان ظرفیت تولید ورق گرم در کشور بالا رفته و دیگر نیازمند واردات نخواهیم بود که این تصمیم اشتباه، فعالیت این واحدها را هم تحت تاثیر قرار خواهد داد.

🔹عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در خاتمه با بیان اینکه این تعرفه ها پس از تصویب هنوز به وزارت صمت و گمرکات ابلاغ نشده گفت: انجمن با جدیت این موضوع را دنبال خواهد کرد  و امیدواریم بتوانیم قبل از ابلاغ، دولت را مجاب کنیم که تعرفه ها را به وضعیت سابق بازگرداند.
چیلان.


برچسب ها : کاهش تعرفه واردات فولاد

مدیرسایت 1396/09/15

دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

ارسال دیدگاه