قیمت ورق گالوانیزه

قیمت لحظه ای

(تاریخ :1402/07/01)

واحد

ورق گالونیزه کاشان

(تاریخ بروزرسانی : 1402/07/01)
 • ردیف

 • نوع گالوانیزه

 • ضخامت

 • قیمت

 • تغییرات

 • خرید عمده

ورق گالوانیزه شهرکرد

(تاریخ بروزرسانی : 1402/07/01)
 • ردیف

 • نوع گالوانیزه

 • ضخامت

 • قیمت

 • تغییرات

 • خرید عمده

قیمت ورق گالوانیزه

قیمت خرید ورق گالوانیزه :

اگر به دنبال خرید گالوانیزه هستید، در بهترین مکان ممکن قرار دارید!
ورق گالوانیزه چیست؟ به ورق آهنی که با فلز روی پوشش داده شده، ورق گالوانیزه گفته میشود. ورقهای گالوانیزه به عنوان ورق های مقام در صنعت شناخته می شود و این به دلیل پوشیده شدن سطح ورق با فلز سطحی روی است، که حتی در برابر عوامل طبیعی مخربی مانند خراشیدگی، زنگ زدگی، تغییر شکل فیزیکی، تنش و پرس کیفیت و مقاومت خود را از دست نمی دهند.

خصوصیات ورق گالوانیزه:


- ورقهای گالوانیزه در طی فرآیند نورد از طریق مکانیزم‌های پوسته‌زدایی، بهبود سطحی میشوند، ولی در طی فرآیند نورد گرم در تماس با اکسیژن هوا از نظر سطحی دارای سطح غیربراق هستند.
- به علت پوشش سطحی محافظی که بر روی فلز پایه قرار دارد در صنایع مختلف امکان جوشکاری ورق گالوانیزه وجود دارد.
- محصولاتی که به صورت روغنی و دارای سطح فعال هستند، دارای سازگاری مناسبی با مراحل قبل از رنگ آمیزی و فسفاته می باشند.
- قابلیت و امکان رنگ کردن تولیدات گالوانیزه کروماته شده براي ارتقا مقاومت در قبال خوردگی در محیط هاي بسیارنامطلوب.
- امکان شکل گیری گریدهاي متفاوت ورقهاي گالوانیزه، قابل رقابت با گونه های تولیدات سرد نوردیده از حیث فرم پذیری
- تنوع ورق هاي گالوانیزه قابلیت گونه های تولیدات فولادی با خواص شکل پذیري و مقاومت بالا
- مقاومت کلی محصولاتی که از گونه های ورق های گالوانیزه (روي اندود شده) با یک لایه رنگ شده ایجاد میگردند به اندازه متعددی ارتقاء میابد و همینطور از پوسته شدن رنگ تولیدها پرهیز می نماید.

کاربرد بخش اعظم تولیدات فولادی در:
• اجزاء مختلف ساختمان
• فریم بندي و چارچوب هاي فولادی
• اجزاي خودرو وپانل هاي مخصوص بدنه
• لوله و پروفیل سازي (لوله‌های انتقال نفت و گاز)
• قفسه سازي و راك
• لوازم خانگی و کالاهاي برقی
• اجزاء ماشین آلات کشاورزي
• نورد مجدد و پوشش دهی

دسته بندی گرید های ورق گالوانیزه بر اساس استاندارد های اروپایی:
1- بر اساس استاندارد اروپایی 2004:10327 EN براي کاربردهـاي شکل دهی و کششی
2- بر پایه استاندارد 2004:10326 EN براي مصارف ساختمانی
3- استاندارد 2000 :10292 EN برای ورق های گالوانیزه، از نوع فولادي شکل پذیر و با مقاومت بالا

استاندارد های مورد استفاده در ایران:
- برای ورقهاي با امکان شکل دهی و کششی از استاندارد 10142 EN
- برای مصارف ساختمانی از گریدهایی با استاندارد 10147 EN

انواع دسته بندی گرید ها بر اساس شکل دهی و کیفیت کششی :
1- قابلیت خمش پذیری و ساخت انواع پروفیل (DX51D)
قابل استفاده براي ساخت برخی از پروفیلها و عملیاتهاي سخت خمشی
2- گرید نیمه کششی (DX52D)
مورد کاربرد براي عملیات ساده کششی و عملیات دشوارتر شکل دهی نسبت به گرید قبلی
3- گرید کششی (DX53D)
قابل اجرا براي کارهاي کششی یا شکل دهی در شرایط سخت و با خصوصیت ضد پیری
4- گرید کشش عمیق (DX54D)
قابل اجرا براي کاربري هاي شکل دهی و کششی عمیق
5- گرید کششی فوق عمیق (DX56D)
مفید براي کاربري هاي با کیفیت شکل دهی و کششی عمیق بسیار دشوار.
بکارگیری هـر یک از گریدها به میزان و شدت تغییر فرم پذیری ارتباط دارد، درنتیجه با افـزایـش شـمـاره میزان فرم پذیري نیز افزایش میابد.

خرید گالوانیزه


مزیت های ویژه خرید گالوانیزه


ورق های گالوانیزه در ساخت و تولید وسایل و قطعاتی که احتمال خوردگی و زنگ زدگی بسیار بالاست استفاده می شود. در ادامه به معرفی مزایای خرید گالوانیزه می پردازیم.

1- دارای صرفه اقتصادی بالا به علت طول عمر مفید بالا

2- کم بودن هزینه نگهداری و تعمیرات به علت مقاوم بودن ورق گالوانیزه

3- مقاومت بالا در برابر عوامل طبیعی مخرب به علت داشتن پوشش سطحی محافظ

4- منطبق بودن بر اساس استاندارد های روز جهانی

5- امکان جوشکاری، پرس کاری و رنگ پذیری

6- کاربرد راحت در صنایع گوناگون


وزن ورق گالوانیزهوزن ورق گالوانیزه از طریق پارامترهای طول، عرض و ضخامت محاسبه می‌شود. اما برای پارامتر ضخامت باید به این نکته توجه داشت که ضخامت ورق گالوانیزه از مجموع ضخامت فلز پایه و ضخامت پوشش روی بدست می آید. به طور کلی وزن ورق گالوانیزه از فرمول زیر بدست میاید.

محاسبه وزن ورق گالوانیزه = طول * عرض * ضخامت *7.85 / 1000
شرکت های تولید کننده ورق گالوانیزه:

گالوانیزه امیرکبیر کاشان


شرکت فولاد امیرکبیر کاشان در سال 1374 تاسیس و در سال 1379 مورد بهره برداری قرار گرفت. یکی از تولیدات فولاد امیرکبیر کاشان، ورق گالوانیزه می باشد. برای مشاهده لیست قیمت ورق های امیرکبیر کاشان بر روی لینک زیر کلیک کنید.


گالوانیزه تاراز


شرکت صنایع ورق های پوشش دار تاراز در سال 1387 در شهرک صنعتی شهرکرد تاسیس گردید. برای مشاهده لیست قیمت ورق های تاراز بر روی لینک زیر کلیک کنید.


گالوانیزه شهرکرد


یکی از کارخانه های مهم در زمینه تولید ورق گالوانیزه مورد استفاده در بدنه خودرو ها به شمار می رود و علت آن مقاومت بالا در عین نازک بودن، فرم پذیری زیاد، رنگ پذیری فوق العاده این گونه از ورق های گالوانیزه است. برای مشاهده لیست قیمت ورق های شهرکرد بر روی لینک زیر کلیک کنید.


گالوانیزه هفت الماس


بزرگترین تولیدکننده ورق های گالوانیزه و ورق روغنی در ایران، صنایع هفت الماس می باشد. برای مشاهده لیست قیمت ورق های هفت الماس بر روی لینک زیر کلیک کنید.


گالوانیزه سمنان


مجموعه کارخانجات نورد و لوله سمنان در سال 1374 تاسیس گردید. از تولیدات این مجموعه می توان به ورقهای گالوانیزه اشاره کرد. برای مشاهده لیست قیمت ورق های سمنان بر روی لینک زیر کلیک کنید.

قیمت ورق گالوانیزه

قیمت ورق گالوانیزه متاثر از چندین فاکتور است، در واقع ورق گالوانیزه ورق روغنی است که توسط فلز روی پوشش داده می شود. ورق روغنی از ورق آهن در طی فرآیند نورد سرد تولید می شود. افزایش و کاهش قیمت ورق روغنی و قیمت ورق آهن به طور چشمگیری بر روی قیمت ورق گالوانیزه موثر است. از ورق گالوانیزه در تهیه و تولید انواع ورق گالوانیزه رنگی، ورق گالوانیزه شیروانی و ورق رنگي شيرواني استفاده می شود. تغییرات قیمت ورق گالوانیزه نیز بر روی قیمت ورق گالوانیزه رنگی، قیمت ورق گالوانیزه شیروانی، قيمت ورق رنگي شيرواني و قیمت ورق شیروانی تاثیر مستقیم خواهد داشت. به طور کلی قیمت هر متر مربع ورق گالوانیزه بسته به نوسانات ارزی و تغییرات قیمت مواد اولیه و قیمت تمام شده مراحل تولید نیز متغیر است.رطوبت از اصلی ترین دشمنان آهن و فولاد است که باعث زنگ خوردگی و از بین رفتن آن می‌شود. راهکار مقابله با آن ورق گالوانیزه است. ورق گالوانیزه به دلیل دارا بودن پوشش روی، دچار زنگ خوردگی و اکسید نمیشود. اما بپردازیم به اینکه گالوانیزه چیست و چه انواع و ویژگی‌هایی دارد: ورق گالوانیزه

گالوانیزه چیست؟

فرایند پوشش دادن آهن در مذاب روی را گالوانیزاسیون و فلز بدست آمده را گالواریزه می‌گویند. این فرایند به دو صورت میتواند از بروز زنگ خوردگی فولاد جلوگیری می‌کند؛ اولا به این صورت که یک لایه تشکیل میدهد که از اکسید شدن رطوبت هوا با فولاد جلوگیری می‌کند و دوما در مواردی که امکان خوردگی آهن وجود دارد، فلز روی موجود از آن جلوگیری میکند. با توجه به مقرون به صرفه بودن این ورق ‌ها قیمت ورق گالوانیزه بسیار باعث محبوبیت آن شده است. زنگ زدگی چیست؟ اما بپردازیم به اصلی ترین دشمن آهن و فولاد که چگونه باعث ضعیف شدن آن می‌شود؟ وقتی آهن به مدت طولانی در مجاورت رطوبت و اکسیژن قرار می‌گیرد باعث اکسید شدن یا همان زنگ‌ خوردگی می‌شود. وجود اکسیژن به تنهایی منجر به زنگ زدگی آهن نمیشود بلکه برای این امر نیاز به رطوبت دارد. اکسیژن موجود در هوا با پیوندهای فلز اکسید می‌شود و باعث ضعیف شدن آن پیوند ها می‌شود. رطوبت به شکستن این پیوندها توسط اکسیژن کمک می‌کند. به این صورت که الکترون‌های آهن به اکسیژن تبدیل می‌شود و بعد یون های آهن با آب (رطوبت) واکنش می‌دهند و ترکیب هیدروکسید آهن و هیدروژن تشکیل شود. این امر باعث تشکیل آند روی سطح آهن می‌شود و در بخش هایی که رطوبت و اکسیژن وجود داشته کاند تشکیل میشود. با حرکت آند ها به سمت کاتد ها زنگ خوردگی به وجود می‌آید که ورق گالوانیزه از این فرایند ها روی سطح آهن جلوگیری می‏‌کند.

مراحل ساخت گالوانیزه :

 1. چربی گیری
 2. بارگزاری و تعلیق
 3. اسیدشویی
 4. فلاکسین
 5. گالوانیزه گرم یا الکتروگالوانیزه
 6. خنک کردن
 7. انواع آبکاری گالوانیزه (گالوانیزاسیون)

دو نوع ساخت گالوانیزه وجود دارد که هردو فلز فولاد را روکش میکنند اما باتوجه به تفاوت آنها محصولات متفاوتی را ارائه تولید می‌کنند:

 1. گالوانیزه گرم
 2. الکتروگالوانیزه

گالوانیزه گرم

در این روش آهن یا فولاد موردنظر را در روی مذاب شده فرو میبرند تا کل آن را پوشش دهد. با سرد شدن روکش روی داده شده به فولاد، روی و فولاد خیلی محکم بهم میچسبند. با این روش ضخامت ورق گالوانیزه ما بیشتر و مقاومت آن نیز به مراتب بالاتر از روش الکتروگالوانیزه است. در اصل محافظت از فولاد یا آهن با روکش روی به آن دادن اتفاق می‌افتد که با توجه به ضخامت محافظ داده شده میزان دوام فولاد نیز متفاوت است. گالوانیزه تهیه شده بااین روش توانایی محافظت از خود در برابر مواد اسیدی و مکان هایی که در معرض آب دریا هستند را ندارد و این موارد باعث کاهش عمر ورق گالوانیزه می‌شود. به دلیل ضخامت بالایی این روش فرایند نگ امیزی آن دشوارتر از روش الکتروگالوانیزه است. الکتروگالوانیزه در این روش سطح فولاد به محلول فلز سولفات روی یا سیانید آغشته می‌شود و بعد باااستفاده از برق نوارهای فلزی ساخته می‌شود. ضخامت ورق هایی که بااین روش تهیه می‌شوند کمتر از گالوانیزه گرم است و در این روش به راحتی میتوان ضخامت ورق را کنترل کرد. فرایند رنگ آمیزی این ورق ها به مراتب راحت تر از نوع قبل (گالوانیزه گرم) است. قیمت ورق گالوانیزه به نوع گالوانیزه سازی آن بستگی دارد.

ویژگی‌هایی ورق گالوانیزه

قیمت ورق گالواریزه با توجه به ویژگی های بالقوه‌ای که ارائه می‌دهد، بسیار مقرون به صرفه است. اما بپردازیم به ویژگی های ورق گالوانیزه: طول عمر بالا: از مهم ترین ویژگی‌های ورق گالوانیزه طول عمر بالایی آن است که به 70 سال میرسد . با قیمت ورق گالوانیزه بهترین انتخاب برای استفاده طولانی مدت از آهن یا فولاد است. سختی و بادوام بودن: جدایی از مقاوم بودن در برابر زنگ خوردگی، این ورق‌ها در برابر ضربه و فشارهای زیاد نیز مقاوم هستند. قابلیت اطمینان بالا: باتوجه به منطبق بودن با استانداردهای جهانی، دارای قابل اطمینان بالایی جهت استفاده است. سادگی در تمیزی: تنها به کمی آب قلیایی و یک پارچه نرم جهت تمیز کدن ورق گالوانیزه نیاز است. هزینه معقولانه: با توجه به اینکه فرایند گالونیزاسیون روی ورق ها انجام می‌گیرد، بسیار مقاوم دربرابر ضربه و فشار و زنگ خوردگی است و طول عمر بالایی دارد و همین امر باعث تاکید بیشتر بر مناسب بودن قیمت ورق گالوانیزه می‌شود. صرفه جویی در منابع: جدایی از مقاوم بودن این ورق ها که باعث صرفه جویی در منابع می‌شود، مواد مذاب استفاده شده بارها و بارها مورد استفاده قرار می‌گیرد. کوتینگ ورق گالوانیزه چیست؟ اگر قصور خرید این ورق های با کیفیت را داشته باشید، حتما با واژه کوتینگ روبرو میشوید که داشتن آگاهی درباره آن حائز اهمیت است. کوتینگ همان قطر ورق گالوانیزه است که هرچقدر بالاتر باشد، ورق گالوانیزه ضخیم تر است. تشخیص ورق گالوانیزه اصل : ورق گالوانیزه اصل دارای سطح سیقلی و براق و شفاف است. دارای سطح لیز است و پوشش روی آن بین 10 الی 275 میلی متر است و دارای ضخامت 0.18 الی 6 میلی متر است. محافظت از ورق گالوانیزه: محافظت از ورق های گالوانیزه به دو صورت عملیایت شمیمیایی غیر فعال سازی و روغن کاری انجام می‌شود.

انواع گالوانیزه:

 • گالوانیزه گل درشت
 • گالوانیزه گل ریز
 • گالوانیزه بدون گل
 • که بسته به نوع ورق، قیمت ورق گالوانیزه متفاوت است.
 • کاربردهای ورق گالوانیزه:
 • ورق گالوانیزه کاربرد‌ بسیار متنوع‌ دارد مانند:
 • صنعت ساخت وسایل خانگی
 • راه سازی
 • صنایع خودرو
 • ساختمان سازی
 • صنعت برق ، اکترونیک و کامپیوتر
 • ساخت سیلوهای گالوانیزه
 • ساخت نابلو
 • ساخت لوله‌های آب و بخاری
 • ساخت کابینت و قفسه‌های آشپزخانه
 • ساخت یخچال ها
 • ساخت بشکه و تانک های ذخیره
 • ساخت کانال کولر
 • ساخت شیروانی ساختمان
 • لوله های فولادی برق

خرید ورق گالوانیزه

با توجه به قیمت ورق گالوانیزه و دوام و پایداری آن از بهترین انتخاب ها برای مصارف گوناگون می‌باشد تا در پرداخت هزینه های مکرر برای تعمیر و تعویض آهن و فولاد جلوگیری شود.

مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر