• خانه
  • تولید ۳۰ میلیون تن‌ فولاد و ۲۸۰ هزار تن‌ کاتد در کشور

تولید ۳۰ میلیون تن‌ فولاد و ۲۸۰ هزار تن‌ کاتد در کشور
اشتراک
مدیر سایت
مقالات
1399/10/21
0 نظر

تولید ۳۰ میلیون تن‌ فولاد و ۲۸۰ هزار تن‌ کاتد در کشور

به گفته وزیر صنعت، معدن و تجارت ۳۰ میلیون تن‌ فولاد و ۲۸۰ هزار تن‌ کاتد در کشور تولید می گردد که مایه افتخار ماست.

عملیات اجرای پروژه های جدید، امروز در مس سرچشمه با اعتبار ۳۰ هزار میلیارد تومان آغاز شده و شرکت های مادر با شرکت های صنعتی بزرگ، محور توسعه ای منطقه هستند. باید با اجرای مدل های خوب به سمتی پیش برویم که شرکت‌ های بزرگ در کشور ایجاد شوند.

در دوران‌ تحریم‌ با حرکت یک جانبه و خیانتی که ترامپ کرد و از برجام‌ خارج شد اگر صنایع مس، پتروشیمی و صنایع غذایی نبودند نمی توانستیم‌ از دوره تحریم‌ عبور کنیم‌ لذا ملت ایران‌ مقاومت کرد. با مقاومت ملت ایران توانستیم در تولید ۲۹ قلم محصولات صنعتی رشد فوق العاده ای داشته باشیم و در حوزه تولید خودرو هم  به رشد ۲۸ درصدی برسیم.

در ۹ ماه گذشته رشد صنعت و معدن کشور به ۵.۴  درصد رسید و برآورد می کنیم تا پایان سال این‌ رقم به ۶ درصد افزایش خواهد یافت و این حرکت صنعتی در کشور استمرار پیدا کند. در حوزه تجارت به دلیل شرایط کرونا خساراتی متوجه نه تنها ایران که متوجه دنیا شد و امیدواریم با تولید واکسن کرونا و ریشه کن شدن‌ این‌ ویروس بخش تجارت کشور نجات پیدا کند؛ ضمن اینکه صادرات کالا از ایران در ۹ ماه گذشته افزایش پیدا کرده و تا پایان سال رشد صادراتی افزایش خواهیم‌ داشت.

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران