• خانه
  • کارخانه تولید ورق گالوالوم شهرکرد آماده بهره‌برداری شد

کارخانه تولید ورق گالوالوم شهرکرد آماده بهره‌برداری شد
اشتراک
1397/04/11
0 نظر

کارخانه تولید ورق گالوالوم شهرکرد آماده بهره‌برداری شد

 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال‌وبختیاری گفت: تنها کارخانه تولید ورق‌های گالوالوم در کشور در این استان تکمیل و آماده بهره‌برداری شد.

کارخانه گالوانیزه شهرکرد در سال 1387 در استان چهارمحال و بختياري در منطقه سفيد دشت شهرستان بروجن تاسیس شده گردیده است. ورق گالوانیزه شهرکرد که در بازار با نام ورق گالوانیزه خودرو شهرکرد معروف میباشد، با ظرفیتی در حدود 400 هزار تن در سال تولید می شود.

 برای راه اندازی این واحد ورق پوشش دار فولادی، حدود ۲ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری ریالی و ارزی انجام شده است که با بهره برداری از آن برای ۲۰۰ نفر فرصت شغلی فراهم می شود. با بهره برداری از این واحد تولیدی ورق پوشش دار فولادی و تولید گالوالوم ۱۰۰درصد نیاز کشور به این محصول تامین می شود.

بزودی چهارمحال و بختیاری با تولید ۶۰ درصد ورق های پوشش دار و گالوانیزه کشور، قطب تولید ورق های فولادی کشور می شود. ورق گالوالوم، نوعی ورق فولادی کربنی با پوششی از آلیاژ روی (Zn) و آلومینیوم است که در فرآیند حرارت بالا به طور پیوسته پوشش داده می شود و این ورق در مقایسه با ورق گالوانیزه عمری ۲ برابر دارد و در صنایع لوازم خانگی، ساختمان و خودرو مورد استفاده قرار می گیرد.

 

 

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران