• خانه
  • توقف تولید بزرگترین فولادساز کره جنوبی به دلیل اعتصاب کامیون داران

توقف تولید بزرگترین فولادساز کره جنوبی به دلیل اعتصاب کامیون داران
اشتراک
1401/03/28
0 نظر

توقف تولید بزرگترین فولادساز کره جنوبی به دلیل اعتصاب کامیون داران

شرکت پوسکو کره جنوبی روز یکشنبه اعلام کرد که قصد دارد تولید برخی از کارخانه‌های خود در این کشور را از روز دوشنبه به دلیل انبوه محصولات نهایی که به دلیل اعتصاب کامیون داران ارسال نمی‌شود، متوقف کند.
سخنگوی شرکت گفت که این تصمیم بر کارخانه‌های پوهانگ تأثیر می‌گذارد و افزود که تولید در کارخانه‌های فولاد آن در گوانگ یانگ ادامه خواهد یافت. همچنین انجمن صنعت پتروشیمی کره روز دوشنبه (۱۳ ژوئن) اعلام کرد که میانگین محموله روزانه محصولات پتروشیمی کره جنوبی پس از اعتصاب کامیون داران در این کشور ۹۰ درصد کاهش یافته است.

در حالی که اعتصاب وارد هفتمین روز خود می‌شود، شرکت‌های پتروشیمی این کشور در کاهش فعالیت‌های خود به دلیل افزایش موجودی انبارها به شرکت‌های خودروسازی و فولاد پیوستند که آزمونی برای رئیس‌جمهور جدید این کشور و تشدید استرس بر چهارمین اقتصاد بزرگ آسیا است که در حال حاضر با فشارهای رکود تورمی مواجه است.

انجمن صنعت پتروشیمی کره در بیانیه‌ای اعلام کرد: «اقدام جمعی اتحادیه همبستگی کامیون‌داران بار برای رد حمل‌ونقل، باعث گسترش آسیب به مجتمع‌های پتروشیمی بزرگ در اولسان، یئوسو و دایسان می‌شود».

این اتحادیه ۲۲۰۰۰ نفری در اعتراض به افزایش قیمت سوخت خواهان تضمین حداقل حقوق هستند. چهار دور مذاکره با دولت نتوانسته به نتیجه برسد. شرکت فولادساز POSCO هم گفته است که برخی از کارخانه‌ها را به دلیل کمبود فضا برای نگهداری محصولات ارسال نشده متوقف می‌کند. شرکت خودروساز هیوندای موتور تولید برخی از خطوطش را کاهش داده است.

دولت از کامیون داران خواسته است که به سر کار خود بازگردند، اما گفته است که به دنبال انعکاس خواسته‌های آنها در روند قانون‌گذاری است و به تلاش برای پایان دادن به درگیری از طریق گفتگو ادامه می‌دهد.

کامیون داران خواستار تمدید یارانه‌ها هستند که در سال جاری منقضی می‌شود و حداقل دستمزدها را با افزایش قیمت سوخت تضمین می‌کند. دولت می‌گوید تغییر این قانون به عهده مجلس است.

سازمان همکاری اقتصادی و توسعه هفته گذشته اعلام کرد که تورم کره جنوبی در سال جاری به بالاترین حد در ۲۴ سال گذشته یعنی ۴٫۸ درصد خواهد رسید، در حالی که پیش‌بینی رشد خود را نسبت به پیش‌بینی ۳ درصدی دسامبر به ۲٫۷ درصد کاهش داد.

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران