• خانه
  • تاثیر بهبود ارزی چین در صنعت فولاد

تاثیر بهبود ارزی چین در صنعت فولاد
اشتراک
1402/09/21
0 نظر

تاثیر بهبود ارزی چین در صنعت فولاد

داده‌ها نشان می‌دهد که واردات سنگ آهن چین در ماه نوامبر با افزایش ۳.۴ درصد نسبت به ماه اکتبر، به حدود ۱۰۲.۷ میلیون تن رسیده است. این افزایش بهبود حاشیه‌های کارخانه‌های فولاد و افزایش ارزش یوان باعث خرید این عنصر اصلی در تولید فولاد شده است. داده‌های گمرک چین نشان می‌دهد که این کشور به عنوان بزرگترین مصرف‌کننده سنگ آهن در جهان، در ماه گذشته تا حدود ۱۰۲.۷ میلیون تن از این ماده اصلی فولادسازی وارد کرده است که نسبت به ماه اکتبر با ۹۹.۴ میلیون تن، افزایش یافته است. این وضعیت نشان‌دهنده بهبود در صنعت فولاد چین و تأثیر مثبت افزایش حاشیه کارخانه‌ها بر واردات سنگ آهن می‌باشد.
واردات فولاد چین در ماه نوامبر برای چهارمین ماه متوالی به سطح بالایی ادامه یافت و برای پنجمین بار در سال جاری به بالای ۱۰۰ میلیون تن رسید. طبق داده‌های گمرک، صادرات محصولات فولادی چین نیز در این ماه به نسبت سال قبل به افزایش ۴۳.۳ درصدی رسیده و به ۸.۰۱ میلیون تن افزایش یافته است. این افزایش، ۰.۹ درصد بیشتر از میزان صادرات در ماه اکتبر می‌باشد.
در مجموع، صادرات فولاد از چین به بالاترین میزان از سال ۲۰۱۶ رسیده و تا نوامبر به ۸۲.۷ میلیون تن افزایش یافته است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۵.۶ درصد افزایش داشته است.
گزارش‌ها نشان می‌دهد که چین در ماه گذشته ۶۱۴ هزار تن محصولات فولادی وارد کرده است که در مقایسه با ۷۵۰ هزار تن در نوامبر ۲۰۲۲، کاهش داشته و در دوره ژانویه تا نوامبر به ۷ میلیون تن رسیده است. این میزان با کاهش ۲۹.۲ درصدی نسبت به سال قبل همراه بوده است.
 

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران