• خانه
  • نیاز مجتمع ذوب آهن به شش میلیون و ۵۰۰ هزارتن مواد آهن دار (سنگ آهن و گندله)

نیاز مجتمع ذوب آهن به شش میلیون و ۵۰۰ هزارتن مواد آهن دار (سنگ آهن و گندله)
اشتراک
1398/07/23
0 نظر

نیاز مجتمع ذوب آهن به شش میلیون و ۵۰۰ هزارتن مواد آهن دار (سنگ آهن و گندله)


برخلاف بسیاری از شرکت‌های فولادی دیگر، صادرات ذوب آهن اصفهان حدود دو درصد بیشتر ازمدت مشابه پارسال ثبت شده است. درصورت ادامه روند شرایط فعلی و عوارض فعلی امید است برای سال آینده در زمینه تامین مواد آهن‌دار مشکلی نداشته باشیم. امروز تولید ریل ملی در این شرکت به محصولی روتین شده برای ذوب آهن اصفهان تبدیل شده و امکانات لازم برای تولید و فروش آن فراهم شده است. به علت کم میزان عوارض صادرات سنگ آهن عاملی باز دارنده نیست به همین دلیل پیشنهاد عوارض صادرات سنگ آهن ۴۰ درصد در نظر گرفته شده است.

شرکت ذوب آهن اصفهان سنگ آهن داخلی را براساس کیفیت سنگ و تقریبا نزدیک به قیمت جهانی خریداری می‌کند و ذوب آهن آمادگی خرید نقدی سنگ آهن معادن کوچک ومتوسط را دارد. درصورتی که ۲۸ ونیم درصد سهام سنگ آهن مرکزی را دراختیار داشته باشد این سهم معادل یک میلیون تن سنگ در سال برای ذوب آهن است. تحقق برنامه پیش بینی شده تولید امسال این شرکت به میزان سه میلیون تن را نیازمند چهارمیلیون تن سنگ آهن دانست و افزود: برای رسیدن به ظرفیت کامل در ذوب آهن اصفهان، به حدود شش میلیون و ۵۰۰ هزارتن مواد آهن دار سنگ وگندله نیاز است.

میزان بدهی شرکت ذوب آهن اصفهان به معدنکاران را ۲۰۰ میلیارد تومان است این میزان درمقایسه با چند سال پیش به نصف رسیده است. ذوب‌آهن اصفهان اولین و بزرگترین کارخانه تولیدکننده فولاد ساختمانی و ریل در ایران و بزرگترین تولید کننده محصولات طویل در خاورمیانه است که با ظرفیت ۳ میلیون و ۶۰۰ هزارتن فولاد، انواع مقاطع فولادی ساختمانی و صنعتی را تولید می‌کند.

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران