• خانه
  • اولویت فولاد خوزستان تکمیل صنایع بالا دست و پایین دست

اولویت فولاد خوزستان تکمیل صنایع بالا دست و پایین دست
اشتراک
1398/04/02
0 نظر

اولویت فولاد خوزستان تکمیل صنایع بالا دست و پایین دست

 تکمیل زنجیره ارزش هم در بخش بالادست و هم در بخش پایین‌ دست در اولویت‌های شرکت فولاد خوزستان قرار دارد و این مهم در مجمع عمومی این شرکت نیز اعلام شده است.

اما میان این دو بخش، قطعا بالادست یعنی تامین مواد اولیه در اولویت اصلی خواهد بود. ارزش این پروژه‌های توسعه‌ای فولاد خوزستان در سال جاری به 2 هزار میلیارد تومان می‌رسد.
 قرار است در سال جاری پروژه‌های بالادستی فولاد خوزستان برای تامین کنسانتره پایدار این شرکت به سرانجام برسند تا مواد اولیه این شرکت تامین شوند. در این راستا این شرکت به‌دنبال در اختیار گرفتن معادن کوچک هستیم تا با احداث کارخانه‌های کنسانتره، بتواند نیاز خود را برطرف سازیم.

مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان با بیان اینکه در حال حاضر بزرگ‌ترین تهدید شرکت فولاد خوزستان و به‌نوعی کل صنعت فولاد کشور، کمبود مواد اولیه است، تاکید کرد: این شرکت معدن سنگ آهن در اختیار ندارد و بنابراین به حلقه نخست زنجیره فولاد متصل نیست.

وی با اشاره به پروژه‌های این شرکت در در صنایع پایین‌دستی اسلب، اظهار داشت: فولاد خوزستان به‌دنبال اجرای طرح‌های توسعه‌ای است تا زنجیره خود را تکمیل کند. در سال گذشته با اتصال این شرکت به فولاد اکسین، به‌نوعی زنجیره در بخش اسلب تکمیل شد. در حال حاضر تمرکز فولاد خوزستان روی فولاد اکسین است.

در سال جاری علاوه بر مقاطع تخت، به‌دنبال اجرای طرح‌هایی در زمینه تولید مقاطع طویل و میلگرد هستیم تا در مورد شمش نیز زنجیره تکمیل شود. در مورد میلگرد نیز در حال مذاکره با دو سه شرکت پایین‌دستی که آمادگی فروش دارند، هستیم.

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران