• خانه
  • گزارش آخرین وضعیت بازار ورق در  ایران درهفته ایی که گذشت به نقل از ایفنا:

گزارش آخرین وضعیت بازار ورق در  ایران درهفته ایی که گذشت به نقل از ایفنا:
اشتراک
1397/04/17
0 نظر

گزارش آخرین وضعیت بازار ورق در  ایران درهفته ایی که گذشت به نقل از ایفنا:

ورق گرم ضخامت 2 میلیمتر رول روز شنبه در انزلی 35500 ریال پیشنهاد میشد ولی تقاضا محدود بود. صحبت در مورد کاهش نرخ ارز باعث تنزل قیمت این کالا تا آخر هفته شد که به 34700 ریال هر کیلو رسید.

واردات این کالا به حداقل خود رسیده تا آنجا که تیرماه 8800 تن بوده و احتمالا در ماه مرداد به زیر 5 هزار تن خواهد رسید ولی جایگزین آن محصولات کارخانه های داخلی بخصوص نورد و لوله اهواز است، این امتیازی است که تحریم نصیب اقتصاد ما کرده است.

ورق گرم ضخامت 3 تا 15 میلیمتر با کاهش قیمت روبرو بود میانگین روز شنبه 33130 ریال بود که تا چهارشنبه به 31900 ریال تنزل کرد. کاهش تقاضا و انتظار عقب نشینی نرخ ارز دو عامل اصلی افت قیمت بود.

ورق اکسین ضخامت 10 تا 40 میلیمتر بطور میانگین 33338 ریال قیمت داشت و معامله بسیار محدود بود همین امر باعث شد قیمت متوسط تا روز چهارشنبه به 32975 ریال تنزل یابد، درخواست ورق گرم محدود شده است علیرغم آنکه اسلب از طرف تولیدکننده ها بصورت اعتباری عرضه می شود با این حال دامنه سود پایین است، بنابراین سرمایه گذاری روی این کالا محدود خواهد شد مگر آنکه تقاضای آن بهبود یابد.

ورق سرد ضخامت 50/0 تا 2 میلیمتر به طور متوسط روز شنبه 41160 ریال قیمت داشت ولی به علت افت تقاضا تا چهارشنبه به 41620 ریال رسید. واردات این کالا قطع شده و بازار در اختیار مبارکه است اما به علت کاهش تقاضا قیمت روند نزولی دارد. با این شرایط بعید به نظر می رسد قیمت پایه امکان افزایش در بورس داشته باشد. حجم فروش ورق سرد در بورس اردیبهشت ماه 161 هزار تن بوده در خرداد به 23 هزار تن رسیده و تا نیمه تیرماه به 74 هزار تن رسید. بازار هنوز درگیر عرضه های اردیبهشت در بورس است بنابراین با توجه به رکود فصلی فضائی برای افزایش قیمت نیست مگر هفته آخر تیرماه .

ورق گالوانیزه بر خلاف تمام کالاها روند صعودی داشت میانگین قیمت سایزهای 40/0 تا 2 میلیمتر روز شنبه 45830 ریال بود که تا چهارشنبه به 46858 ریال رسید علت افزایش قیمت بالا رفتن قیمت محصولات وارداتی بود این کالاها با محدودیت عرضه روبرو هستند و فروشنده ها سعی دارند تا عواید حاصل از فروش را با توجه به مساله جایگزینی آن کسب کنند در نتیجه قیمت ها بالا میرود هر چند که نرخ ارز نزولی باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران