• خانه
  • رشد قابل توجه فولاد مبارکه در ۹ ماه آتی

رشد قابل توجه فولاد مبارکه در ۹ ماه آتی
اشتراک
مدیر سایت
مقالات
1399/10/01
0 نظر

رشد قابل توجه فولاد مبارکه در ۹ ماه آتی

افزایش قابل توجهی قیمت تختال و ورق گرم صنعت فولاد ایران در ماههای گذشته و مناسب بودن وضعیت دلار نیمایی برای شرکت‌های صادرات ‌محورباعث بهبود بازار فولاد ایران شده است. چشم‌اندازافزایش سود فولاد مبارکه با وجود تولید واکسن کرونا و پایان همه‌ گیری آن به علت افزایش تقاضا در بازارهای جهانی قابل پیش بینی است.

مدیران فولاد مبارکه با نگاهی راهبردی و بلند مدت، در مجمع عمومی بخش قابل توجهی از سود این شرکت را به به طرح‌های توسعه، مانند نورد گرم ۲ اختصاص داده‌اند. همچنین زنجیره تولید را تکمیل کرده‌اند که این اقدامات ارزش بنیادی این شرکت را بسیار مناسب کرده است. فولاد مبارکه درحال‌حاضر از جمله شرکت‌هایی در بورس است که دارایی‌های بسیار قابل قبولی دارد و توان مالی این شرکت نیز بسیار بالا است.
فولاد مبارکه سهامداران بسیاری در بورس دارد و از نمادهای شاخص‌ساز و بزرگ بازار سرمایه است و مثبت یا منفی شدن قیمت آن در بورس، تاثیر قابل توجهی بر شاخص کل دارد. علی‌رغم این که قیمت این سهم در سال حاضر در محدوده ۱۴۰۰ تومان است اما هدف این سهم رسیدن به قیمت ۲۸۰۰ الی ۳۰۰۰ تومان است.

قطعا گزارش مالی ۹ ماهه فولاد مبارکه در کدال، گزارش بسیار خوب و ویژه‌ای خواهد بود. متاسفانه خبرهای حاشیه‌ساز مانند تحقیق و تفحص مجلس از فولاد مبارکه یا قیمت‌گذاری دستوری توسط وزارت صمت، روند رشد فولاد مبارکه و رشد قیمت آن در بورس را با اختلال مواجه می‌کند و سهامداران این شرکت در بورس را نگران می‌کند. اگر این قبیل حاشیه‌سازی‌های مجلس و وزارت صمت نباشد، فولاد مبارکه چه از حیث فروش و چه ازحیث رشد ارزش سهام‌اش در بورس، چشم‌انذاز بسیار خوبی خواهد داشت.

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران