• خانه
  • شروع به کار دو طرح اجرایی فولادی در خوزستان

شروع به کار دو طرح اجرایی فولادی در خوزستان
اشتراک
مدیر سایت
مقالات
1400/04/16
0 نظر

شروع به کار دو طرح اجرایی فولادی در خوزستان

آغاز عملیات اجرایی دو طرح فولادی در استان خوزستان با حضور معاون وزیر صمت به مناسبت روز ملی صنعت و معدن به گفته رئیس سازمان صنعت.

این دو طرح شامل شرکت فولاد پاسارگاد صبا و شرکت کوشا فولاد فاخر اکسین است که در روز ملی صنعت و معدن توسط امیرحسین نظری شروع به فعالیت نموده است.

پروژه شرکت فولاد پاسارگاد صبا در تولید ورق فولادی یک میلیون تن فعال خواهد بود و برای اجرای آن بالغ بر ۱۱ هزار و ۹۵ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری پیش‌بینی شده است. با راه‌اندازی این شرکت، ۴۰۰ فرصت شغلی مستقیم ایجاد می‌شود و با توجه به پتاسیل و سابقه خورستان در تولید فولاد، در صادرات و ترانزیت محصول این شرکت ارزیابی‌های لازم انجام خواهد شد. طرح کوشا فولاد فاخر اکسین در این طرح شرکت ۱۰ هزار تن فروسیلیکو منگنز و ۱۵ هزار تن فرومنگنز تولید خواهد کرد. ۵۰۳ میلیارد ریال حجم سرمایه‌گذاری برای ساخت این شرکت پیش‌بینی شده است و در مساحت ۳ هکتار ساخته خواهد شد. در این طرح برای ۶۳ نفر فرصت اشتغال‌زایی ارزیابی شده است، سرمایه‌گذار این طرح با توجه به پتانسیل و زیرساخت‌های تولید فولاد در استان خوزستان و به منظور تکمیل زنجیره تولید آن در استان تصمیم به راه‌اندازی این شرکت گرفته است.

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران