آذر
شروع به کار دو طرح اجرایی فولادی در خوزستان

شروع به کار دو طرح اجرایی فولادی در خوزستان


زمان مطالعه : 4 دقیقه

آغاز عملیات اجرایی دو طرح فولادی در استان خوزستان با حضور معاون وزیر صمت به مناسبت روز ملی صنعت و معدن به گفته رئیس سازمان صنعت.

این دو طرح شامل شرکت فولاد پاسارگاد صبا و شرکت کوشا فولاد فاخر اکسین است که در روز ملی صنعت و معدن توسط امیرحسین نظری شروع به فعالیت نموده است.

پروژه شرکت فولاد پاسارگاد صبا در تولید ورق فولادی یک میلیون تن فعال خواهد بود و برای اجرای آن بالغ بر ۱۱ هزار و ۹۵ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری پیش‌بینی شده است. با راه‌اندازی این شرکت، ۴۰۰ فرصت شغلی مستقیم ایجاد می‌شود و با توجه به پتاسیل و سابقه خورستان در تولید فولاد، در صادرات و ترانزیت محصول این شرکت ارزیابی‌های لازم انجام خواهد شد. طرح کوشا فولاد فاخر اکسین در این طرح شرکت ۱۰ هزار تن فروسیلیکو منگنز و ۱۵ هزار تن فرومنگنز تولید خواهد کرد. ۵۰۳ میلیارد ریال حجم سرمایه‌گذاری برای ساخت این شرکت پیش‌بینی شده است و در مساحت ۳ هکتار ساخته خواهد شد. در این طرح برای ۶۳ نفر فرصت اشتغال‌زایی ارزیابی شده است، سرمایه‌گذار این طرح با توجه به پتانسیل و زیرساخت‌های تولید فولاد در استان خوزستان و به منظور تکمیل زنجیره تولید آن در استان تصمیم به راه‌اندازی این شرکت گرفته است.

دیدگاه های این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی فولادایران

سلام 👋

می‌تونید از طریق پیام در واتس‌اپ در اسرع وقت به پاسخ پرسشتان برسید. باتشکر از برقراری تماس با ما

شروع چت در واتس اپ