• خانه
  • افزایش 8 درصدی قیمت تیرآهن

افزایش 8 درصدی قیمت تیرآهن
اشتراک
1398/09/09
0 نظر

افزایش 8 درصدی قیمت تیرآهن

علارغم وعده های دولت روحانی در یک هفته گذشته مربوط به نظارت شدید بر بازار، افزایش قیمت بازار آهن و فولاد از 150 تا 300 تومان در قیمت انواع محصولات گزارش شده است. 

حمیدرضا رستگار رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد تهران در مورد دلایل افزایش قیمت در بازار آهن و فولاد، متأسفانه ما در روند کشف قیمت محصولات آهن و فولادی در بورس دخالتی نداریم و حتی مشورتی هم با ما نمی‌شود اما در زمان افزایش قیمت‌ها در بازار ما باید پاسخگو باشیم. دلیل گرانی محصولات فولادی را باید جو روانی افزایش قیمت بنزین و ارز در بازار دانست، اما باید این نکته را توجه کنید که تقاضا در بازار زیاد نشده و همچنان ساخت‌ وساز راکد است و رونقی در بازار به‌ وجود نیامده است.

در فرایند تولید، توزیع و قیمت‌گذاری محصولات فولادی و به‌ معنی واقعی در تصمیم‌گیری‌ها دخالتی نداریم، حذف تجار از صادرات محصولات فولادی هم تأثیرات خاص خود را بر بازار گذاشته است. اما سؤال اینجاست؛ مگر می‌شود تجار را از روند صادرات فولاد حذف کرد؟!

برای رونق بخش ساخت‌ وساز می‌توان با تبادل مصالح و مسکن اقدامات مثبتی را در این حوزه انجام داد، در حال حاضر هر کیلو میل‌ گرد 4300 تومان تا 4450 تومان به‌ فروش می‌رسد. در بخش تیرآهن هم ما با افزایش 7 تا 8 درصدی قیمت‌ها روبه‌ رو هستیم.

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران