بهمن
سهمیه بندی آهن اسفنجی

سهمیه بندی آهن اسفنجی


زمان مطالعه : 4 دقیقه

 

 به گفته مدیرعامل شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌ گهر از توافق به سهمیه‌ بندی آهن اسفنجی برای شرکت‌های تولید فولاد به روش القایی.

 با توجه به اینکه صادرات آهن اسفنجی در سال‌ جاری زیر 2 درصد بوده است، طبق جلسه انجام شده در انجمن فولاد به زودی سهمیه‌ بندی این محصول برای متقاضیان صورت خواهد پذیرفت. براساس این تصمیم تا دو ماه آینده نیاز شرکت‌های تولیدکننده فولادی به روش القایی را تامین خواهیم کرد.

بدین ترتیب شرکت‌های فولادی (القایی) برای سال آینده می‌توانند از اسفندماه با مراجعه به توسعه آهن و فولاد گل‌گهر و ارائه بودجه تولید و میزان مصرف، ما را در جریان مقدار آهن اسفنجی موردنیاز خود قرار دهند.

جهت تداوم تامین مواد اولیه موردنیاز فولادی‌ها، امروز  با توجه به نیاز داخل و گرایش فولادی‌های القایی از قراضه به آهن اسفنجی، صادرات هدف ما نیست. از طرفی مصرف داخل افزایش پیدا نکرده است بلکه تغییر مصرف از قراضه به آهن اسفنجی سبب شده تا با تغییر در واحدهای تولیدی خود، خوراک مصرفی را به سمت آهن اسفنجی هدایت کنند. با اصلاح خطوط القایی‌ها، مصرف آهن اسفنجی برای آنها به لحاظ کاهش بهای تمام شده تولید، صرفه اقتصادی بیشتری دارد.

علاوه بر این قیمت آهن اسفنجی نسبت به قیمت قراضه دچار نوسان کمتری در بازار است. نحوه تعیین قیمت برابر با 50 درصد قیمت شمش فولاد خوزستان است که هر سه ماه یک بار در سایت کدال نیز اطلاع‌رسانی می‌شود.

دیدگاه های این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی فولادایران

سلام 👋

می‌تونید از طریق پیام در واتس‌اپ در اسرع وقت به پاسخ پرسشتان برسید. باتشکر از برقراری تماس با ما

شروع چت در واتس اپ