• خانه
  • نباید به یک وزیر نقش قهرمان داد

نباید به یک وزیر نقش قهرمان داد
اشتراک
1401/08/16
0 نظر

نباید به یک وزیر نقش قهرمان داد

 یکی از نخستین اقدامات مثبت وزیر صمت، نوسازی و بهسازی ساختار این وزارتخانه عریض و طویل بوده است.

 وزیر صمت که در سال‌های گذشته به عنوان معاون بازرگانی در وزارت صنایع و معادن مشغول خدمت بود و نارسایی‌ها و نابسامانی‌هایی را در مدیریت امور شاهد بود، در راستای رسیدن به اهداف مدنظر در وهله نخست اقدام به تغییرات ساختاری کرد و به همین منظور معاونت‌های جدیدی را به وجود آورد. وزارت صمت در حقیقت از چهار وزارتخانه با کار سنگین تشکیل شده است و همین گستردگی حوزه‌های کاری سبب می‌شود تا در موضوعات کارشناسی و ارجاع کار با مشکل مواجه شود.

در ادوار گذشته به‌ویژه دولت دوازدهم شاهد تغییرات مکرر در راس وزارت صمت یا چند ماه بدون وزیر اداره شدن این وزارتخانه بودیم. برهمین اساس، مجلس باید کمک کند تا وظایف این وزارتخانه تفکیک و سبک‌سازی شود. اگرچه سازمان توسعه تجارت حرکت‌های خوبی را آغاز کرده،است اما این حرتکت‌ها باید تقویت شوند. نمایندگان مجلس اگر کمک کنند که این ستاد قانونی‌تر و چابک‌تر عمل کند، بسیاری از مشکلات کشور در همان استان‌ها یا شهرستان‌ها حل و فصل می‌شود.

همچنین اگر شورای نظارت بر اتاق‌های بازرگانی، شورای عالی معادن و غیره تقویت شوند، آنگاه بسیاری مشکلات کاهش خواهد یافت. به‌جای اینکه به وزیر نقش قهرمان بدهیم و انتظار رفع همه مسائل و مشکلات را از یک شخص داشته باشیم، مجلس باید ببیند از لحاظ ساختاری و سازمانی چه کمکی می‌تواند به این وزارتخانه بدهد.

منبع: فولادبان

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران