• خانه
  • ادامه روند واردات ماشین آلات معدنی تا پایان سال

ادامه روند واردات ماشین آلات معدنی تا پایان سال
اشتراک
1401/08/16
0 نظر

ادامه روند واردات ماشین آلات معدنی تا پایان سال

واردات ماشین آلات معدنی به کشور تأثیر به‌ سزایی در روند بهبود وضعیت برای معدنی‎ها خواهد داشت، چرا که هزینه‌های این حوزه را به شدت کاهش خواهد داد. در رابطه با تحقق تولید فولاد ۵۵ میلیون تنی و اختصاص ۱۵ درصد حقوق دولتی معادن به استان‌ها اخبار جدیدی در دسترس نیست. در واقع، درباره این موضوعات پیگیری‌های زیادی شده است که متأسفانه تاکنون به نتیجه کاملی در این باره دست پیدا نکرده‌ایم.

 زمانی که بحث استیضاح وزیر به میان آمد، بسیاری از مسائل و مشکلات موجود در وزارتخانه حل شد. در واقع، قبل از استیضاح وی در مجلس، چند قدم مثبت و بزرگی در وزارت صمت برداشته شد، ضمن اینکه در دوره جدید نیز، عملکرد بهتری از وزیر صمت مشاهده می‌شود.

البته این ذخایر با توجه به وضعیت فعلی پیش‌بینی شده است و در صورتی که اکتشافات جدید صورت بگیرد، احتمالاً این میزان تا ۲۵ سال نیز برسد. در حال حاضر ثبت نام برای واردات ماشین آلات آغاز شده است و کارهای مربوط به ثبت سفارش تا ۱۵ آذر ماه ادامه دارد. این اتفاق می‌تواند تأثیر به‌سزایی در روند بهبود وضعیت برای معدنی‌ها داشته باشد، چرا که استهلاک و هزینه‌ها را به میزان زیادی کاهش خواهد داد. همچنین واردات این تجهیزات تا اتمام خرید و بارگیری، زمان‌بر است که البته پیش‌بینی می‌شود این کار تا پایان سال جاری تکمیل شود.
 

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران