• خانه
  • سرعت بخشیدن به کربن‌ زدایی تولید فولاد در شانگهای

سرعت بخشیدن به کربن‌ زدایی تولید فولاد در شانگهای
اشتراک
1401/05/10
0 نظر

سرعت بخشیدن به کربن‌ زدایی تولید فولاد در شانگهای

شانگهای که بزرگترین شرکت فولادی جهان را در خود جای داده است، تغییر و ارتقای فرآیندهای تولید فولاد را به منظور کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای و دستیابی به اهداف، زودتر از موعد مقرر تسریع خواهد کرد.
گروه فولادسازی Baowu ، شرکت مستقر در شانگهای، در نظر دارد با بهبود عملکرد بازیافت قراضه و کوره بلند، نسبت قراضه در فرآیند فولادسازی به تولید فلز را تا سال ۲۰۳۰ به ۳۰ درصد افزایش دهد. همچنین هرچه نسبت قراضه بیشتر باشد، فولادسازی کارآمدتر است.

به منظورتحقق اهداف کشور چین برای دستیابی به اوج کربن در سال ۲۰۳۰ و صفر کردن تولید کربن تا سال ۲۰۶۰، به صنعت فولاد این کشور دستور داده شده تا سال ۲۰۲۵ به اوج انتشار کربن برسد و سپس تا سال ۲۰۳۰ انتشار را ۳۰ درصد کاهش دهد. انتظار می‌رود این امر باعث کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای تا ۴۲۰ میلیون تن شود..

شرکت Baowu ، در گذشته اعلام کرده بود که که قصد دارد جلوتر از برنامه باشد و به اوج کربن در سال ۲۰۲۳ و خنثی شدن کربن تا سال ۲۰۵۰ دست یابد..

شرکت Baowu در سال‌های اخیر با تعدادی از شرکت‌های فولادی، از جمله Magang (Group) Holding و Taiyuan Iron and Steel Group ادغام شده است و سال گذشته با تولید ۱۲۰ میلیون تن فولاد خام، به بزرگترین کارخانه فولاد جهان تبدیل شد. پیش از این اعلام شده بود که این شرکت به ترویج ادغام ادامه خواهد داد و تلاش خواهد کرد تا سال ۲۰۲۵ تولید ۲۰۰ میلیون تن فولاد خام داشته باشد.

وو ونژانگ، رئیس پورتال صنعتی Steelhome شرکت‌های فولادی چینی باید ادغام را تسریع کنند تا شرکت‌های دارای فناوری‌های قدیمی و تولید کم حذف شوند. در همین حال، نمونه‌های کم آلاینده و سازگار با محیط زیست باعث توسعه بیشتر خواهند شد.

شانگهای همچنین از شرکت‌های فولادی خواسته از انرژی‌های پاک به جای کوره‌های بلند سنتی با سوخت زغال‌سنگ استفاده کنند و فناوری‌های کم‌کربن و کارآمد مانند استفاده از گاز طبیعی برای جایگزینی زغال سنگ، کوره‌های بلند بازیافت را توسعه دهند.

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران