• خانه
  •  چشم انداز مبهم بازار شمش و تختال ایران به دلیل بازگشت تحریم های آمریکا

 چشم انداز مبهم بازار شمش و تختال ایران به دلیل بازگشت تحریم های آمریکا
اشتراک
1398/02/08
0 نظر

 چشم انداز مبهم بازار شمش و تختال ایران به دلیل بازگشت تحریم های آمریکا

بنا بر گزارش برخی منابع، نرخ صادراتی تختال ایران در هفته گذشته متاثر از افزایش نرخ عرضه ها افزایش پیدا کرد؛ در همین حال اما نرخ شمش صادراتی ایران و همچین تقاضا برای آن متاثر از اعمال تحریم های ایالات متحده کاهش پیدا کرد.

اوایل این هفته دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، اعلام کرد که معافیت از تحریم های مربوط به واردات نفت ایران که به چندین کشور از جمله هند، ژاپن و کره جنوبی اعطا شده بود، مجددا تمدید نخواهد شد.
این جو منفی اقتصادی به وجود آمده در ایران توام با وقوع سیل های شدید در برخی از مناطق کشور از ابتدای ماه مارس تشدید شده و موجب افزایش هزینه های ترابری در کشور گریده است.
پیش خریدهای اخیر صورت گرفته شمش تولیدی ایران در شرق آسیا با نرخ ۳۸۵ الی ۳۹۰ دلار/تن فوب انجام پذیرفته است.
منابع بازار عنوان نمودند پیشنهادها در دامنه قیمتی ۳۹۵ الی ۴۰۰ دلار/تن فوب متغیر بوده است. 
ارزیابی نرخ هفتگی فست‌مارکت در خصوص شمش صادراتی ایران در روز چهارشنبه ۲۴ آوریل در محدوده قیمتی ۳۸۵ الی ۳۹۰ بود که نسبت به شاخص قبلی در محدوده ۳۹۰ الی ۴۰۰ دلار/تن کاهش قیمت را نشان میدهد.
در همین حال پیشنهاد تختال ایران در محدوده ۳۹۰ الی ۴۱۵ دلار/تن فوب بود، هرچند که معاملات قابل توجهی در این نرخ شنیده نشد.
یک تولیدکننده تختال ایرانی هفته آینده یک مناقصه برای تختال برگزار خواهد کرد، اما شرکت کنندگان بازار انتظار تغییر قابل توجه یا محسوس در خصوص نرخ این محصول را ندارند.
ارزیابی نرخ هفتگی فست‌مارکت در خصوص تختال صادراتی ایران در محدوده قیمتی ۳۹۰ الی ۴۰۰ دلار/تن فوب بود که نسبت به شاخص هفته قبل آن در محدوده قیمتی ۳۸۵ الی ۳۹۵ دلار/تن فوب، افزایش داشته است.

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران