• خانه
  • سبزپوشی بازار سرمایه به جهت خرید سهم‌های کوچک

سبزپوشی بازار سرمایه به جهت خرید سهم‌های کوچک
اشتراک
1401/03/30
0 نظر

سبزپوشی بازار سرمایه به جهت خرید سهم‌های کوچک

سبزپوشی بازار سرمایه به جهت افزایش خرید سهم‌های گروه خودرویی

روی آوردن به سهم‌های کوچک بازار سرمایه باعث شده است که این روزها بازار سرمایه کمی بتواند با بنیه ضعیف روی پای خود بایستد و وضعیتی بدتر از این پیدا نکند. شاخص کل بورس امروز با رشد اندک خود، بازار را بر خلاف روز گذشته سبزپوش نگه داشت، اما بورس با حجم معاملاتی پایین، وضعیتی متعادل را پشت سر گذاشت یعنی سیگنال‌های مثبتی مانند افزایش درآمد شرکت‌ها و سیگنال‌های منفی مانند اعلا وصول استیضاح وزیر صمت بر بازار ثرگذار بوده‌اند.

شاخص کل بورس در زمان بسته شدن معاملات امروز، یک‌هزار و ۲۸۷ واحد رشد کرد و به یک میلیون و ۵۴۷ هزار و ۲۵۱ واحد رسید. شاخص کل هم‌وزن هم با بیشتر شدن تقاضا در سهام شرکت‌های خودرویی یک‌هزار و ۲۲۳ واحد افزایش یافت و در ارتفاع ۴۲۶ هزار و ۵۸۴ واحدی ایستاد. شاخص فلزات اساسی بر خلاف نماگر اصلی بورس، یک‌هزار و ۲۷۱ واحد افت کرد و رقم یک میلیون و ۱۴۳ هزار و ۳۲۳ واحدی را نشان داد.

طی معاملات روز جاری، نمادهای «آسیاتک»، «سآبیک»، «شستا»، «خگستر»، «خودرو»، «های وب» و «خساپا» بیشترین تراکنش را در بین نمادها داشتند. در این میان، نمادهای «حکشتی»، «خودرو»، «خساپا» و «مبین» بیشترین اثر مثبت و نمادهای «شپدیس»، «فملی» و «اخابر» نیز بیشترین تأثیر منفی را در شاخص گذاشتند. اکثر نمادهای فولادی در معاملات امروز بازار سرمایه قرمزپوش بودند، اما نمادهای «کویر» و «فسازان» رشد قیمت را تجربه کردند. نمادهای «فنورد»، «فپنتا» و «فجر» بیشترین میزان افت قیمت را در معاملات امروز کسب کردند.

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران