• خانه
  • خبر استیضاح وزیر صمت، باعث سقوط مجدد شاخص بورس گردید

خبر استیضاح وزیر صمت، باعث سقوط مجدد شاخص بورس گردید
اشتراک
1401/03/31
0 نظر

خبر استیضاح وزیر صمت، باعث سقوط مجدد شاخص بورس گردید

خبر طرح استیضاح وزیر صمت در کمیسیون صنایع و معادن مجلس، شاخص کل بورس را مجدد قرمز پوش کرد. بورس اوراق بهادار تهران امروز هم وارد فاز نزولی شدیدی گردید و وضعیت بازار باز هم قرمز شد. اکثر کارشناسان بازار سرمایه خبر استیضاح فاطمی امین، وزیر صنعت، معدن و تجارت را سیگنالی قوی برای افزایش فشار عرضه‌ها روی سهام می‌دانستند و در حالی که روز گذشته صنایع نسبتا وضعیت بهتری داشتند، اکثر صنایع به خصوص خودرویی افت چشمگیری را تجربه کردند.

شاخص کل بازار سرمایه در زمان بسته شدن معاملات امروز این بازار افت ۷ هزار و ۶۱۷ واحدی داشت و در نهایت، به یک میلیون و ۵۳۹ هزار و ۶۳۰ واحد رسید. شاخص کل هم‌وزن نیز امروز تحت تأثیر افت سهام گروه خودرویی، کاهش ۳ هزار و ۱۲۷ واحدی را تجربه کرد و رقم ۴۲۳ هزار و ۴۵۶ واحدی را نشان داد. شاخص فلزات اساسی هم امروز فشار عرضه زیادی را متحمل شد و با افت ۸ هزار و ۵۵۰ واحدی، به ایستگاه یک میلیون و ۱۳۴ هزار و ۷۷۰ واحدی رسید.

نمادهای «سآبیک»، «آسیاتک»، «شستا»، «خگستر»، «خودرو»، «نوری» و «خزامیا» بیشترین تراکنش را در طول معاملات امروز داشتند. نمادهای «فملی»، «نوری»، «فولاد»، «شپنا»، «شپدیس» و «میدکو» تأثیر منفی و نماد «حکشتی» تأثیر مثبت روی شاخص کل داشتند.

امروز، اکثر نمادهای فولادی قرمزپوش شده بودند و تنها دو نماد «فپنتا» و «کویر» توانستند رشد خوبی را به جای بگذارند، اما نمادهای «ذوب»، «فجر»، «فخوز» و «فسازان» یک افت قیمت بالاتر از ۱٫۵ درصدی را در سهام خود تجربه کردند.

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران