• خانه
  • اخطار بزرگترین فولادساز چین نسبت به کاهش تقاضا

اخطار بزرگترین فولادساز چین نسبت به کاهش تقاضا
اشتراک
مدیر سایت
1401/05/03
0 نظر

اخطار بزرگترین فولادساز چین نسبت به کاهش تقاضا

شرکت Baowu برترین شرکت فولادساز چین و جهان نسبت به شرایط بحرانی در صنعت به دلیل تقاضای ضعیف و کاهش سود هشدار داد.
گروه فولاد چین بائوو نسبت به «اقتصاد کلان پیچیده» و تأثیر شدید شیوع کووید در سراسر کشور هشدار داد. تقاضای ضعیف، کاهش قیمت‌ها و کاهش سودآوری باعث ایجاد چالش‌های بزرگ برای این بخش شده و تولید و عملیات گروه را دچار مخاطره کرده است.

به گفته یکی از افراد آشنا به این موضوع، در جلسه روز چهارشنبه، مدیران ارشد Baowu از شرکت‌های تابعه خواستند عملیات‌هایی را که سودآور نیستند کاهش دهند و پول نقد کافی برای جلوگیری از تنگناهای نقدینگی نگهداری کنند. آنها همچنین از واحدها خواستند تا با درخواست کارمزد کمتر از بانک‌ها و سایر خدمات هزینه‌ها را به حداقل برسانند. شرکت Baowu، قهرمان ملی فولاد چین که با ادغام گروه Baosteel شانگهای و گروه آهن و فولاد ووهان در سال ۲۰۱۶ ایجاد شد، از سال ۲۰۱۹ با به دست آوردن همتایان کوچکتر در حال توسعه است. عملیات آن اکنون از منطقه غربی سین کیانگ تا استان شرقی شاندونگ را در برمی‌گیرد و ۱۲۰ میلیون تن تولید دارد.

بسیاری از واحدها با کاهش تقاضا دست و پنجه نرم می‌کنند. صنعت فولاد چین به طور گسترده در بحبوحه رقابت گسترده در بازار داخلی به دلیل کندی اقتصاد با حاشیه‌های سود کم دست و پنجه نرم می‌کند. سایر کارخانه‌ها در هفته‌های اخیر نگرانی‌های مشابهی را مطرح کرده‌اند، اما هشدار تولیدکننده شاخص چین احتمالاً در میان سیاست‌گذاران طنین‌انداز خواهد شد، زیرا آنها به دنبال احیای اقتصاد و تقویت بازار متزلزل املاک کشور هستند، که در مصرف فولاد نقش اساسی دارد. چین بزرگترین تولیدکننده و مصرف‌کننده آلیاژ در سطح جهان است.

دولت چین وعده داده است که هزینه‌های زیرساختی را برای نجات رشد اقتصادی تحت فشار قرار دهد، اما به نظر می‌رسد بدبینی Baowu نشان‌دهنده فقدان این باور است که این محرک به اندازه کافی به تقاضای ساخت‌وساز و فولاد کمک می‌کند. در همین حال، بر اساس یادداشت میشل لیونگ تحلیلگر بلومبرگ اینتلیجنس، رکود در بازار املاک و مستغلات بدتر می‌شود که همراه با محدودیت‌های کووید ۱۹، احتمالاً تولید فولاد را در نیمه دوم کاهش می‌دهد.. املاک و زیرساخت‌ها معمولاً بیش از نیمی از تقاضای فولاد چین را تشکیل می‌دهند.

 

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران