• خانه
  • پیش‌بینی تقاضای محصولات تخت و طویل فولادی در کشورهای جی‌سی‌سی تا سال 2030

پیش‌بینی تقاضای محصولات تخت و طویل فولادی در کشورهای جی‌سی‌سی تا سال 2030
اشتراک
مدیر سایت
مقالات
1402/06/30
0 نظر

پیش‌بینی تقاضای محصولات تخت و طویل فولادی در کشورهای جی‌سی‌سی تا سال 2030

با توجه به تصریحات سونیل کومار، مدیر بازاریابی جیندال شدید عمان، بازار فولاد جی‌سی‌سی تا پایان دهه جاری با میانگین رشد سالانه ۶.۲ درصدی رشد خواهد کرد. این رشد بر اساس عواملی نظیر توسعه زیرساخت‌ها، پیشرفت در مگاپروژه‌ها، افزایش جمعیت، افزایش نسبت شهرنشینی، و تمرکز بر توسعه تولیدات غیرنفتی پیش‌بینی شده است.

پیش‌بینی نشان می‌دهد که تا سال ۲۰۳۰، تقاضای سالانه کشورهای جی‌سی‌سی برای محصولات تخت و طویل فولادی به ۳۸ میلیون تن خواهد رسید. این پیش‌بینی نه تنها تأکیدی بر رشد بلکه تأکیدی بر توسعه صنعت فولاد در این منطقه دارد.

از مزایا و عواملی که به افزایش تقاضا برای محصولات فولادی در جی‌سی‌سی کمک می‌کنند، می‌توان به دسترسی مطلوب به بازارهای صادراتی، زیرساخت‌های بندری قوی، توسعه تولید در کوره‌های قوس الکتریکی و تولید آهن اسفنجی، و سرمایه‌گذاری در انرژی‌های تجدیدپذیر و پروژه‌های هیدروژنی اشاره کرد. این عوامل به عنوان اهمیت‌های بزرگ تولید فولاد در این منطقه ذکر شده‌اند.

به هر حال، بازار فولاد در کشورهای جی‌سی‌سی، اندازه‌ای محدود دارد و ویژگی‌هایی نظیر بی‌ثباتی در قیمت مواد اولیه و شرایط سیاسی می‌توانند بر وضعیت تولید فولادسازان تأثیر بگذارند.

کومار همچنین پیش‌بینی می‌کند که تا سال ۲۰۳۰، تقاضا برای محصولات نورد به ۲۳ میلیون تن و مصرف محصولات طویل به ۱۴ میلیون تن افزایش خواهد یافت.

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران