• خانه
  • نارضایتی فعالان اقتصادی از سامانه جامع تجارت

نارضایتی فعالان اقتصادی از سامانه جامع تجارت
اشتراک
1401/05/10
0 نظر

نارضایتی فعالان اقتصادی از سامانه جامع تجارت

روایت یک فعال اقتصادی از مشکلات سامانه ای که یقه آنها را خواهد گرفت
مشکلات سامانه جامع تجارت و قطعی و وصل شدن آن چند وقتی است که فعالان واحدهای صنفی را به خود مشغول کرده است و نمی توانند فعالیت ای شغلی خود را در این سامانه درج و ثبت کنند.
برخی فعالان صنفی وصنعتی اعلام کرده اند سامانه جامع تجارت و قطع و وصل شدن گاه به گاه این سامانه مشکلات متعددی را برای درج و ثبت اطلاعات آنها در این سامانه ایجاد کرده است.

به گفته آنان، همزمان با ازدسترس خارج شدن سامانه پاسخگویی مرکز پشتیبانی سامانه جامع تجارت، برخی از کارخانه های تولیدی هم از درج مالیات بر ارزش افزوده در فاکتور سامانه جامع تجارت خودداری می کنند که در صورت تایید خریداران پایین دست در این سامانه مشکلات جدی برای آنها ایجاد خواهد شد.

این فعالان با تاکید بر درج مالیات بر ارزش افزوده در سامانه جامع تجارت به دیگرفعالان هشدارداده اند مراقب باشند مالیات بر ارزش افزوده فاکتورخرید آنها درسامانه جامع تجارت حتما درج شده باشد درغیراین صورت برای آنها در تخصیص اعتبارات خرید در سامانه جامع مالیات ارزش افزوده در آینده مشکل ساز خواهد شد. کارشناسان ومسئولان سامانه جامع تجارت پیش‌تراعلام کرده بودند درج مالیات برارزش افزوده در این سامانه الزامی است وفروشنده و صادرکننده فاکتور باید به این موضوع توجه ویژه داشته باشند و در صورت عدم همکاری کالای ثبت شده در این سامانه تایید نخواهد شد .

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران