• خانه
  • عملکرد فاطمی امین در اصلاح ساختار وزارت صمت

عملکرد فاطمی امین در اصلاح ساختار وزارت صمت
اشتراک
1401/08/05
0 نظر

عملکرد فاطمی امین در اصلاح ساختار وزارت صمت

به گفته رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی تهران: مخالف تفکیک وزارت صمت هستم زیرا ادغام وزارت صنایع و بازرگانی از ابتدا بدون برنامه و عجولانه صورت گرفت واین دو وزارت خانه درواقع درهم ادغام نشدند بلکه به هم دوخته شدند.
وقتی دو وزارت خانه مهم اقتصادی که قرار است درهم ادغام شوند باید از قبل برای آن برنامه داشته باشند، ساختار جدید طرح ریزی کنند و براساس آن، برنامه های ادغام را پیش ببرند و فرآیندهای آن دقیق تعریف و چارت سازمانی آن بطور دقیق  طراحی شده باشد درحالیکه چنین شرایط و مراحلی برای ادغام دو وزارتخانه انجام نشد.

وی با اشاره به اینکه وزارت صمت عملا از دوره دوم دولت روحانی بی وزیر بود، تصریح کرد: بعد از رفتن اقای نعمت زاده ، تمام بخش های وزارت صمت بدون وزیر و بدون هیچگونه تخصصی اداره می شد و عملا زمان زیادی برای مسلط شدن بقیه وزراء بر کار وجود نداشت.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه به فاطمی امین فرصت کافی برای نمایش دادن خروجی‌ اقداماتش داده نشده است، گفت: فاطمی امین در سیستمی که همه دنبال کار نکردن هستند، شجاعت اصلاح ساختار و بازمهندسی وزارت صمت را داشت. کلاهی تشکیل یک لیست از دلایل استیضاح وزیر صمت را قابل ارزیابی مجدد دانست و افزود:در این لیست که علل استیضاح در آن ذکر شده تمامی دلایل قابل اصلاح و بازنگری و مهندسی فرایندی است و بنظر می رسد با اصلاح این موارد نیازی به تفکیک و جداسازی مجدد این دو وزارت خانه نیست. این فعال اقتصادی در ادامه با مخالفت خود با طرح تفکیک وزارت صمت و استیضاح وزیر صمت تصریح کرد: تفکیک و جداسازی وزارت صمت در واقع قرار گرفتن در مسیر آزمون و خطای چندین ساله ماست  که تا به امروز آسیب های متعددی به اقتصاد کشور وارد آورده و ایران را تبدیل به کوچکترین اقتصاد منطقه کرده است.

منبع: فولادبان

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران