• خانه
  • افزایش تعداد دکل‌های حفاری در آمریکا

افزایش تعداد دکل‌های حفاری در آمریکا
اشتراک
1401/08/05
0 نظر

افزایش تعداد دکل‌های حفاری در آمریکا

تعداد دکل های حفاری فعال در آمریکا به 771 دکل افزایش یافت.
براساس جدیدترین شماره نشریه متال بولتن، تعداد دکل های حفاری فعال در آمریکا افزایش یافت. در همین راستا، براساس داده های گزارش بیکرهوگز (Baker Huges) تعداد دکل های حفاری نفت و گاز آمریکا ۷۷۱ دکل اعلام شده که در مقایسه با هفته قبل، دو دکل به مجموعه دکل‌های حفاری شده افزایش یافته که این میزان، بیشترین تعداد دکل حفاری از تاریخ ۲۰ مارس ۲۰۲۰ (۲۹ اسفند ۱۴۰۰) تاکنون است. در ادامه این گزارش آمده است: تعداد دکل های حفاری “نفت” در آمریکا ۶۱۲ عدد بود که هفته گذشته دو دکل حفاری نفت اضافه شد و   دکل های حفاری گاز ۱۵۷ عدد باقی ماند.

تعداد دکل‌های حفاری آمریکا دربازه زمانی مشابه سال گذشته ۴۲٫۲۵ درصد و در مقایسه با دو سال قبل یعنی اکتبر سال ۲۰۲۰ (۲ آبان ۱۳۹۹) ۱۶۸٫۶۴ درصد افزایش یافته و در همین حال تعداد دکل ها در این دو بازه زمانی ۵۴۲ و ۲۸۷ دکل بوده است. تعداد دکل‌های حفاری نفت فعال در کانادا ۱۴۴ دکل در هفته گذشته بود که در مقایسه با هفته قبل از آن شش دکل کاهش یافت اما تعداد دکل های حفاری گاز ۶۶ دکل گزارش شده که در مقایسه با هفته قبل از آن تغییری نداشته است.

در همین حال، قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمیدیت (WTI) در هفته سوم اکتبر۸۵٫۰۵ دلار به ازای هر بشکه بود که در مقایسه با هفته دوم اکتبر که ۸۵٫۶۱ دلاربه ازای هر بشکه بود، کاهش قیمت نشان می‌دهد.

منبع: فولادبان

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران