آذر
رشد ۸ درصدی مصرف محصولات فولادی کشور

رشد ۸ درصدی مصرف محصولات فولادی کشور


زمان مطالعه : 4 دقیقه

رشد 8 درصدی محصولات فولادی کشور به گفته انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران نسبت به سال گذشته در فروردین 1400، مصرف  یک میلیون و ۵۲۱ هزار تن انواع محصولات فولادی نظیر تیرآهن، ناودانی، میلگرد، نبشی، انواع ورق و... در نخستین ماه سال جاری

این رقم در مدت مشابه سال گذشته، یک میلیون و ۴۱۰ هزار تن بود که مقایسه‌ها حاکی از افزایش ۸ درصدی مصرف محصولات فولادی طبق اعلام انجمن تولیدکنندگان فولاد ایراندر فروردین امسال است. در ماه فروردین امسال، ۲ میلیون و ۲۳۹ هزار تن شمش فولادی همانند اسلب، بیلت و بلوم در کشور مصرف شد که در مقایسه با میزان مصرف مدت مشابه سال گذشته (۲ میلیون و ۱۰۱ هزار تن)، حاکی از رشد هفت درصدی است.

رشد ۱۳ درصدی مصرف آهن اسفنجی
برپایه این گزارش، میزان مصرف آهن اسفنجی نیز در نخستین ماه ۱۴۰۰ با ۱۳ درصد افزایش به ۲ میلیون و ۹۵۶ هزار تن رسید. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۲ میلیون و ۶۰۶ هزار تن بود.

در فروردین‌ماه امسال ۲ میلیون و ۸۰۵ هزار تن شمش (بیلت، بلوم و اسلب) تولید شد. این رقم در مدت مشابه سال گذشته ۲ میلیون و ۳۴۲ هزار تن بود.

همچنین میزان تولید محصولات فولادی (تیرآهن، میلگرد، ناودانی، نبشی، انواع ورق و غیره) در کشور در نخستین ماه ۱۴۰۰، نزدیک به یک میلیون و ۷۴۹ هزار تن بود. میزان تولید این محصولات در کشور در مدت مشابه سال گذشته یک میلیون و ۴۶۱ هزار تن بود.

میزان تولید آهن‌اسفنجی نیز با رشد ۱۵ درصدی در فروردین ۱۴۰۰ نسبت به مدت مشابه سال گذشته (۲ میلیون و ۶۲۶ هزار تن)، به سه میلیون و ۲۶ هزار تن رسید.

دیدگاه های این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی فولادایران

سلام 👋

می‌تونید از طریق پیام در واتس‌اپ در اسرع وقت به پاسخ پرسشتان برسید. باتشکر از برقراری تماس با ما

شروع چت در واتس اپ