• خانه
  • تعطیلات در بازار فولاد جهانی

تعطیلات در بازار فولاد جهانی
اشتراک
1397/10/08
0 نظر

تعطیلات در بازار فولاد جهانی

 

طی روز های اخیر بازار فولاد کشور در شرایط مناسب و با ثباتی بسر می برد. میزان خرید ها در این بازار کاهش یافته و ورود سرمایه ها در مقایسه با دیگر بازار های داخلی کشور، با احتیاطی بیشتری صورت می گیرد. در شرایط فعلی اکثر خریداران در انتظار کاهش بیش تر قیمت ها از خرید خود منصرف شده و از سویی دیگر فروشندگان در بازار نگران افت بیش تر نرخ ها هستند.

 در حال حاضر فروشندگان محصولات فولادی بدلیل نگرانی از افت بیش از حد قیمت ها تمایل بسیاری برای فروش محصولات خود دارند بطوریر که اکثر آن ها با توجه به رقابتی شدن بازار نرخ هایشان را توافقی اعلام می کنند. بازار فولاد در وضعیتی بسر می برد که واردات مواد اولیه اش کم شده و همه این عوامل موجب شده تا بازار جهانی فولاد عملکردی محتاطانه داشته باشد.

از سویی دیگر بازار فولاد چین شرایط سختی را سپری می کند. دولت این کشور تولیدات را محدود کرده و تولید کنندگان فولاد چین در پی کاهش تقاضای مواد اولیه هستند که همین موضوع موجب شده بازار فولاد تحت الشعاع قرار گیرد. اکثر کارشناسان داخلی و خارجی بر این عقیده اند که روند فعلی بازار بدلیل نزدیکی به ماه ژانویه ادامه دار خواهد بود و دیگر بازار ها با توجه به تعطیلات سال جدید میلادی در رکود بسر می برند.

با توجه به وضعیت بازار فولاد و تعطیلات پیش روی این بازار جهانی، هنوز مشخص نیست در سال جدید میلادی تقاضایی وارد این بازار شود یا خیر. در نتیجه می توان پیش بنی کرد برای یک مدت این رکود در بازار حاکم خواهد بود.

 

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران