• خانه
  • اهرم دلار موجب کاهش قیمت ها شد

اهرم دلار موجب کاهش قیمت ها شد
اشتراک
1397/10/01
0 نظر

اهرم دلار موجب کاهش قیمت ها شد

بازار روز گذشته فولادی ها با کاهش قیمت بسیار زیادی مواجه شده و یکی از پیچیده ترین روز های هفته این بازار را رقم زد. به دنبال کاهش قیمت دلار طی هفته های اخیر، قیمت محصولات فولادی نیز کاهش یافت تا بازار فولاد را بیش از پیش با رکود رو به رو سازد. در بورس روز سه شنبه، شاهد قیمت های بیشتر معاملاتی محصولات فولادی در مقایسه با قیمت های معاملاتی بازار ازاد روز چهارشنبه بودیم که همین امر بدین معنی است که کاهش تقاضا در بورس بیش از پیش حس می شود که این موضوع خود نشانه هایی برای کاهش قیمت ها در بورس کالا محسوب می گردد.

ادامه این وضعیت در بازار فولاد خود به معنی موتور محرک جدیدی برای کاهش قیمت‌ها در ابتدای هفته آینده می باشد. اگرچه برای پیش بینی دقیق تر باید دیگر شرایط از جمله اتفاقات در بازار های جهانی، نوسانات نرخ دلار، جو روانی وضعیت عرضه و تقاضا را نیز مدنظر قرار داد اما در حالت کلی احتمال ادامه این رود در هفته اینده بسیار بالاست.

به گزارش حامیران در اخبار بازار فولاد، در حال حاضر قیمت محصولات فولادی در سطح قیمت های تیرماه می باشد که نشان دهنده عقب نشینی این بازار از افزایش قیمت ها است. بازار ارز روز به روز در حا کاهش قیمت می باشد و قیمت شمش در بازار فعلی رو به کاهش است که همین امر موجب کاهش روز افزون قیمت ها در بازار فولاد نیز خواهد شد.

 خبر های بازار فولاد حاکی از توافقی شدن قیمت ها در این بازار بدون تقاضا می باشد. بازار به سمتی در حال حرکت می باشد که دیگر قیمت ها از سوی فروشندگان بصورت رسمی اعلام نمی گردد و اکثرا نرخ ها توافقی اعلام می شود تا بدین صورت متناسب با کاهش قیمت ها افت نرخ جدیدی را به ثبت رسانند. با این روش اکثر فروشندگان در تلاش هستند تا بیشتر تقاضای موثر را در بازار برای خود ثبت کنند. البته در بیشتر مواقع در این امر موفق نمی شوند، چرا که رقابت در بازار فولاد بسیار بالاست و چنانچه این رقابت ادامه دار باشد شاهد کاهش بیشتر قیمت ها در بازار خواهیم بود.

در این شرایط چنانچه خریداری سعی کند قیمت مناسبی برای محصول خود بیابد، در پی یافتن این قیمت با توجه به رقابتی بودن بازار با یک محموله کوچک یک روند کاهشی در بازار بوجود خواهد آمد.

 

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران