• خانه
  • مشکل تامین نقدینگی در بازار فولاد

مشکل تامین نقدینگی در بازار فولاد
اشتراک
1397/10/01
0 نظر

مشکل تامین نقدینگی در بازار فولاد

طی روزهای اخیر اعمال دستورالعمل های موقتی و بدور از کارشناسی موجب شد تا میزان رکود در بازار فولاد افزایش یافته و واحد های فولادی با مشکل تامین نقدینگی مواجه شوند.

 نعمت الله محسنی سرپرست حوزه معاونت بازرگانی ذوب آهن اصفهان در گفتگویی با اشاره به محدودیت های ایجاد شده در بورس کالا و تاثیراتش بر بازار فولاد اظهار داشت: پس از اعمال محدودیت هایی که در قالب تعیین قیمت محصولات فولادی با نرخ ارز 4200 تومانی رخ داده بود، اینبار اعمال دستورالعمل جدیدی موجب شد تا این دچار رکود شود. براساس این دستورالعمل، چنانچه محصولی در عرضه انجام شده فروش نرفت، آنگاه در عرضه بعدی باید با 10 درصد کاهش قیمت بفروش رسد. این در حالیست که ضرر فسخ این معامله 5 درصد اعلام شده است.
محسنی در ادامه افزود: طی ماه گذشته پیشنهادی به انجمن داده شد که از سوی معاونت‌های مختلف وزارت صنعت مورد موافقت قرار گرفت. اما با توجه به تغییراتی که در وزارتخانه صورت گرفت، پیشنهاد فوق چنانچه امروز نیز تصویب می شد، دیگر برای بازار کاربردی نداشت. در حال حاضر با حذف واسطه‌های مفید از معاملات، تامین نقدینگی واحد‌های فولادی به مشکل برخورده است و چنانچه این روند ادامه دار باشد، دولت باید نقدینگی فولادسازان را تامین کند.
وی خاطر نشان کرد: پیشنهاد ما در این شرایط این است که در صورت تمایل دولت به تعیین قیمت‌ها، حداقل قیمت‌های داخلی بر اساس قیمت‌های جهانی و نرخ نیما برای هر گروه محصول هفته به هفته تعیین گردد و همچنین تغییرات قیمت‌های جهانی و نرخ ارز نیما روی محصول لحاظ شود.

جهت اطلاع از قیمت انواع ورق گالوانیزه  با شماره 09121103570 تماس حاصل فرمایید.

 

 

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران