بهمن
افزایش ۲۳٪ تولید فولاد جهان در ماه آوریل

افزایش ۲۳٪ تولید فولاد جهان در ماه آوریل


زمان مطالعه : 4 دقیقه

جهش 23 درصد تولید جهانی فولاد خام در آوریل نسبت به سال گذشته، افزایش تولید فولاد در ماه‌های آینده با کاهش محدودیت‌های ناشی از ویروس کرونا و بهبود اوضاع اقتصادی

به گزارش انجمن جهانی فولاد، میزان تولید فولاد در جهان در ماه گذشته به ۱۶۹٫۵ میلیون تن رسید، درصد بالای این رشد نسبت به سال گذشته به دلیل کاهش شدید تولید فولاد در سال گذشته به علت شیوع کرونا بوده است.

کارولین بین، اقتصاددان ارشد کالاها در موسسه Capital Economics، در این باره گفت: طبق محاسبات ما، تولید روزانه جهانی فولاد در ماه آوریل نزدیک به ۳٫۵٪ افزایش یافت که عمده آن به دلیل افزایش قیمت جهانی فولاد است.  کاهش تولید فولاد در هند با رشد بالا در چین، روسیه و برزیل جبران شد.

داده‌های انجمن جهانی فولاد نشان داد با وجود تلاش مقامات چین برای کاهش تولید گازهای گلخانه‌ای و جلوگیری از انتشار کربن، تولیدات فولاد خام چین، بزرگ‌ترین تولیدکننده و مصرف‌کننده فلز در جهان، در ماه آوریل ۷٫۵ درصد در مقایسه با ماه مارس افزایش یافت.

محدودیت‌های جدید همه‌گیری کرونا احتمالاً عامل کاهش ۱۴٫۴ درصدی ماهانه تولید فولاد هند و کاهش ۲ درصدی در تولید اتحادیه اروپا است. انجمن جهانی فولاد، گروهی از تولیدکنندگان که حدود ۸۵٪ از تولید جهانی فولاد را تشکیل می‌دهند، ماه گذشته پیش‌بینی تقاضای جهانی خود را به ۵٫۸٪ در سال جاری ارتقا داد.

بین در این باره گفت: ظرفیت‌های جدید توسعه و راه‌اندازی مجدد تاسیسات فولاد، به‌ویژه در ایالات متحده و هند اعلام شده است. بر این اساس، ما انتظار داریم امسال تولید جهانی فولاد افزایش یابد که درنهایت منجر به کاهش قیمت‌های منطقه‌ای خواهد شد.

دیدگاه های این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی فولادایران

سلام 👋

می‌تونید از طریق پیام در واتس‌اپ در اسرع وقت به پاسخ پرسشتان برسید. باتشکر از برقراری تماس با ما

شروع چت در واتس اپ