• خانه
  • گم شدن سه میلیون تن فولاد تنها یک اظهار نظر غیر شفاف

گم شدن سه میلیون تن فولاد تنها یک اظهار نظر غیر شفاف
اشتراک
مدیر سایت
مقالات
1400/03/05
0 نظر

گم شدن سه میلیون تن فولاد تنها یک اظهار نظر غیر شفاف

به گفته معاون قضایی دادستان کل کشور،قسمتی از مشکلات صنعت فولاد به علت انحصار بورس کالا است. نبود سه میلیون تن فولاد در کشورمبنای آماری نداشته و غیر شفاف است و میبایست مبنای آن اظهارات منطقی و کارشناسی شده باشد.
به گفته سعید عمرانی این گم شدن شفاف نیست معلوم نیست به چه کسی فروخته شده و چه کسی خریدار ان بوده است فقط گفته می شود گم شده اما هیچگونه شفاف سازی برای این مقوله نشده است وقتی مشخص نیست مثلا از ۱۰  میلیون تولید فولاد، چند میلیون آن به چه کسی فروخته ای گم شدن نیست .

بکارگیری این گفته ها و نظرات در شرایط حاضر جامعه  خوب نیست. ذهن مردم آنقدر درگیر و خراب است که اینگونه حرف زدن مسئولین، کار را سخت تر می کند و این احساس در همه بوجود می آید که تولیدات کارخانه ها کجا رفته و در کجا مصرف شده است . ما طرحی با چهار شرط به این صنعت ارائه کردیم که شامل مداخله در توزیع مشخص شدن قیمت تضمینی، مشخص بودن خریدار و قطع دخالت دلال و واسطه در معاملات مهمترین شروط نظام قضایی و ما به این صنعت بود که تدوین شده بود.

یکی از انحصارهای ما این است که تک بورسی هستیم ما باید چند بورس در شرق ، غرب ، جنوب و شمال کشور داشته باشیم که ارمغان این تعداد بورس کالا، شفافیت بیشتر در معاملات و شکسته شدن انحصارهاست. این انحصارات باید شکسته شود، هیچ کاری در کشور بن بست ندارد و تمام کارها قابل حل است و باید بخش خصوصی و خصولتی با همکاری یکدیگر ریشه این انحصار را بخشکانند.

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران